statystyki

Jak oddać zużytą świetlówkę i nie prowadzić ewidencji

autor: Zofia Jóźwiak20.01.2015, 09:41

Ministerstwo Środowiska w informacji zamieszczonej na stronie internetowej potwierdza zaproponowane przez nas sposoby ominięcia prowadzenia ewidencji odpadów, w sytuacji gdy firma ma zużyte świetlówki.

Reklama


W artykule „Przepalona świetlówka narzuca biurokratyczne obowiązki” (DGP nr 7) podaliśmy, że w związku ze zmianą rozporządzenia z 12 grudnia 2014 r. określającego rodzaje odpadów i ilość odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów (Dz.U. z 2014 r. poz. 1974) nawet firmy, które zużyją w ciągu roku zaledwie jedną świetlówkę, mają prowadzić ewidencję odpadów. Podaliśmy też sposoby uniknięcia tego obowiązku – zlecenie wymiany firmie zewnętrznej. I mniej pewny, polegający na niewystawianiu karty przekazania odpadów przy oddawaniu zużytych świetlówek do sklepu. Zgodnie z art. 69 ust. 4 ustawy o odpadach (...) i ww. rozporządzeniem nie muszą tego robić m.in. wytwarzający odpady niebezpieczne do 100 kg rocznie, jeżeli przekazują te świetlówki podmiotowi prowadzącemu tzw. nieprofesjonalną działalność w zakresie zbierania odpadów (za takie uznawane są np. sklepy zbierające takie odpady).


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama