statystyki

Jakie będą zmiany w egzaminie na prawo jazdy w 2015 roku?

30.12.2014, 09:22; Aktualizacja: 30.12.2014, 09:23

Zmiany w egzaminie na prawo jazdy nie wpłyną na zdawalność egzaminu - uważa Mariusz Sztal, egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Nowe przepisy wchodzą w życie od nowego roku. Gość radiowej Jedynki powiedział, że będą to niewielkie zmiany. Jego zdaniem instruktorzy będą szkolili według tych samych kryteriów, a egzaminatorzy będą oceniali umiejętności dokładnie przez ten sam pryzmat.

Reklama


Reklama


Od nowego roku do egzaminu na prawo jazdy dochodzą dwa zadania egzaminacyjne. Pierwszy z nich będzie sprawdzał umiejętność energooszczędnego rozpędzania pojazdu, drugi - umiejętności hamowania silnikiem. "Tak naprawdę chodzi tu o sprawność, jaką zdający będzie musiał się wykazać czyli wchodzimy na wyższy etap wtajemniczenia jazdy samochodem" - ocenił Mariusz Sztal.

Od nowego roku do egzaminu teoretycznego będą mogły podejść także osoby, które nie ukończyły kursu. Mogą one same nauczyć się teorii. Przyjechać, zdać egzamin i dopiero wtedy zapisać się na kurs praktyczny. Zdany egzamin teoretyczny będzie ważny bezterminowo.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama