statystyki

Pełnomocnik miękkich kroków. Małgorzata Fuszara o zapobieganiu przemocy i parytetach

autor: Anna Wittenberg28.08.2014, 08:20; Aktualizacja: 28.08.2014, 08:25
Malgorzata Fuszara

Malgorzata Fuszaraźródło: Newspix
autor zdjęcia: JACEK HEROK

Dla Małgorzaty Fuszary najważniejsze są dwie ustawy: konwencja o zapobieganiu przemocy i ta wprowadzająca parytety na listach wyborczych. Czy uda się je przeprowadzić przez Sejm?

Kiedy obejmowała pani urząd, mówiła pani o bardzo wielu wymagających uwagi sprawach, którymi chce się zająć. Miesiąc w KPRM zweryfikował plany?

Specyfika mojej sytuacji – jak zresztą każdego, kto obejmuje stanowisko rządowe w środku kadencji – polega na tym, że chociaż przychodzi się ze swoimi pomysłami, to w pierwszej kolejności trzeba kontynuować to, co już zostało zaczęte przez moją poprzedniczkę. Takich spraw jest dużo, niektóre łączą się na szczęście z moimi priorytetami, jak np. inicjatywy związane z zapobieganiem i zwalczaniem przemocy.

Inna trudność to usytuowanie urzędu – pełnomocnik ds. równego traktowania jest może prestiżowym stanowiskiem, ale trzeba pamiętać, że nie ma on własnego budżetu, rozbudowanego aparatu, inicjatywy legislacyjnej. Wszystkie działania trzeba podejmować poprzez inne urzędy.

Co pani w takim razie może?


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane