statystyki

Szukasz pomocy prawnej? Pobierz aplikację ADWOKAT

autor: Maciej Suchorabski19.05.2014, 15:37; Aktualizacja: 19.05.2014, 17:04
iPhone 5

ADWOKAT Mobilny System Pomocy Prawnejźródło: Bloomberg

Komisja ds. Informatyzacji i Nowoczesnych Technologii działająca przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu stworzyła aplikację na iPhony i iPady mającą ułatwić klientom dostęp do usług prawniczych.

Reklama


Reklama


Pełna nazwa aplikacji to: ADWOKAT Mobilny System Pomocy Prawnej. Jest to mobilna wersja strony internetowej www.adwokatura.mobi, dzięki której użytkownicy mogą w ciągu kilku sekund wyszukać kontakt do znajdującego się w najbliższej okolicy adwokata, notariusza czy komornika.

Oferujących swoje usługi prawników skatalogowano w dwóch działach: „Dla Ciebie” i „Dla Firmy”. W celu ułatwienia odnalezienia odpowiedniego specjalisty ich dane - tj. imię, nazwisko, telefon i adres e-mail - sklasyfikowane zostały według specjalności najbardziej popularnych wśród klientów. Aplikacja będzie również przydatna dla obcokrajowców, którzy będą mogli skorzystać z kategorii „Advocates for Foreigners”.

Aplikacja, którą można pobrać za darmo w serwisie Apple Store, jest odpowiedzią na postulat przedstawiony przez Rzecznika Praw Obywatelskich Ministrowi Sprawiedliwości – chodziło o zapewnienie osobom zatrzymanym przez policję dostępu do listy adwokatów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

 • Michał(2014-05-20 08:05) Odpowiedz 00

  iPhony i iPady. W Polsce na pewno będzie się cieszyła ogromna popularnością. ;-)

 • śmiechu warte(2014-05-20 08:45) Odpowiedz 00

  Dokładnie jak napisał Michał. Aplikacja na droższe od androida - ipfony i ipady to chodzi o tych bogatych klientów, którzy będą mieli problem z prawem.

 • dobry pomysł(2014-05-21 07:52) Odpowiedz 00

  baza danych adwokatów wygląda na kompletną, przynajmniej w Warszawie

 • android(2014-05-27 10:26) Odpowiedz 00

  A wersja na androida powstanie czy dyskryminujemy reszte uzytkownikow (w tym klientow)???

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama