Hazard w Internecie? W Polsce grozi za to więzienie

autor: Daniel Maikowski09.04.2014, 07:00
Hazard

Hazardźródło: ShutterStock

Wielbiciele pokera i zakładów bukmacherskich nie mają w naszym kraju łatwego życia. Na tle unijnego prawodawstwa polska ustawa hazardowa prezentuje się niezwykle restrykcyjnie, a kary za nielegalny hazard, których wysokość reguluje kodeks karny skarbowy, mogą dotknąć nie tylko organizatorów gier, ale również ich uczestników.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • hasi(2017-12-28 01:03) Zgłoś naruszenie 01

    czyli w lotto tez nie mozemy grac, przepraszam bardzo ale to tez hazard i nie ma to tamto, to rozumiem ze na lotto tez trzeba miec koncesje

    Odpowiedz
  • johnny(2015-01-29 20:02) Zgłoś naruszenie 01

    @m
    Hahaha! Chociaż nie - takie postrzeganie zwłaszcza pokera nie jest nawet śmieszne.

    Odpowiedz
  • m(2014-12-06 20:09) Zgłoś naruszenie 110

    Chore to jest twoje myślenie Panie Michale!!! a jakie wy hazardziści macie prawo do okradania własnych rodzin??!! Ile rodzin cierpi i często nie ma w końcu gdzie mieszkać bo tracą nawet mieszkania i z dziećmi nie mają gdzie iść!!! t

    Odpowiedz
  • Bum(2014-12-02 03:18) Zgłoś naruszenie 90

    A za co w tym teoretycznym kraju,nie grozi wiezienie?

    Odpowiedz
  • Wacław Graczyk(2014-04-11 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    @Potencjusz: to Pan wypisujesz głupoty i to piramidalne! 28.11.2013 roku SN nie wydał żadnego wyroku, tylko formalne postanowienie o odmowie odpowiedzi na pytanie prawne. Wpiął jednak do tego orzeczenia tak bardzo kontrowersyjny pogląd, że doktryna zdruzgotała ten punkt widzenia (vide np glosa dra Górskiego z Uniwersytetu Łódzkiego czy stanowisko dra Taborowskiego z Instytutu Nauk Prawnych PAN), pisząc wprost, że stanowisko SN jest sprzeczne z prawem unijnym i jeśliby się utrwaliło, to zdewastuje system jego sądowej ochrony w Polsce, oparty przede wszystkim o niezawisłość orzeczniczą sądów powszechnych.
    No i co bardzo ważne - pomysł taki jak ten z SN Trybunał Sprawiedliwości już kiedyś weryfikował - w sprawie Simmenthal II, w wyroku z 1978 roku! Pokazuje to bardzo wyraźnie nasze miejsce w Europie: prawie 40 lat za krajami zachodniej kultury prawnej... :-/

    Odpowiedz
  • Potencjusz(2014-04-10 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    do pana Jonesa - Wątpliwości dot. notyfikacji odnoszą się tylko przepisów POTENCJALNIE technicznych, a nie całej ustawy. Nie pisz pan więc bzdur niczym mecenas "karków" z tzw. rozmów cmentarnych. Polecam lekturę (ze zrozumieniem!) wyroku SN z 28.11.2013.

    Odpowiedz
  • Wacław Graczyk - Interplay(2014-04-09 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    No kurde nie wierzę! Gazeta Prawna ocenzurowała mój merytoryczny, rzeczowy komentarz! Nie zawierał on jakichkolwiek obelg czy inwektyw, a tylko wskazywał, że na tle prawa unijnego nie da się karać w Polsce za korzystanie z takich usług, które są świadczone legalnie przez obce podmioty według prawa ich pochodzenia. Był kilka godzin, a już go nie ma!!! Ale szmatławiec!

    Odpowiedz
  • Jones(2014-04-09 19:46) Zgłoś naruszenie 10

    Biorąc pod uwagę, że polska nie notyfikowała ustawy hazardowej Komisji Euopejskiej, a wcześniejsza ustawa została skutecznie uchylona, to w Polsce nie ma obecnie aktu prawnego, który regulowałby hazard, albo nawet definiował, stąd też wszelkie kary wynikające z prawa karno skarbowego będą nieskuteczne.

    Odpowiedz
  • Michał(2014-04-09 08:02) Zgłoś naruszenie 20

    Chore to jest żeby człowiek nie mógl sobie spokojnie obstawić wyniku meczu. Za kazdym razem trzeba się zastanawiać czy to czasem nie państwo posiada w danym przypadku monopol na okradanie obywateli.

    Odpowiedz