statystyki

Allah w testamencie

autor: Emilia Świętochowska25.03.2014, 08:20; Aktualizacja: 25.03.2014, 08:35

Najnowsze wytyczne samorządu prawniczego Anglii i Walii upoważniają jego członków do sporządzania testamentów respektujących zasady szariatu. To pierwszy tego rodzaju dokument w Europie, który oficjalnie uznaje prawo islamskie za podstawę orzekania przez sądy.

Kodeks dobrych praktyk opracowany przez Brytyjskie Towarzystwo Prawnicze (The Law Society), korporację zawodową skupiającą angielskich i walijskich prawników (solicitors), dostarcza wielu praktycznych wskazówek, które mają ułatwiać świadczenie usług w zakresie prawa spadkowego muzułmanom. Zdaniem ich autorów obowiązujące na Wyspach prawo dopuszcza, aby osoby na stałe mieszkające w Anglii lub Walii rozporządzały swoim majątkiem na wypadek śmierci zgodnie z zasadami szariatu. Prawnicy jednocześnie przyznają, że w określonych sporach mogą one przeważyć nad niektórymi praktykami ukształtowanymi na gruncie prawa angielskiego.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane