Telemarketerzy: nieznośni, nękający, ponad prawem. Czy naprawdę losują nasz numer przypadkowo?

autor: Tomasz Żółciak17.04.2013, 07:10; Aktualizacja: 17.04.2013, 14:32
Telemarketerzy

Telemarketerzyźródło: ShutterStock

Telemarketerzy nękają nas telefonami, twierdząc, że numer telefonu wylosował komputer. Zjawisko będzie się nasilało, bo w walce z nim strażnicy danych osobowych mają związane ręce.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • M(2013-04-17 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    W nagrodę za wylosowanie naszego numeru powinni otrzymać od uczciwego sądu zakaz prowadzenia działalności w raz z odpowiedniej wysokości grzywną. W ten sposób skutecznie możemy promować tzw. zdrowy rozsądek.

    Odpowiedz
  • ala(2013-04-17 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    szlak mnie trafia jak dzwonią te paniusie od relkamy OKRASY na gotowanie ,podszywające sie pod telekomunikację orange ,reklama pościeli czy wełnianej chały do szału mnie doprowadzają i tak pozbędę sie tego stacjonarnego telefonu ale to samo jest w komórkach a to konkurs na dzwonek a to konkurs na nowe mieszkanie Boże kiedy to się skończy .

    Odpowiedz
  • t105n(2013-04-17 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    A ja sobie robię rozrywkę z takich durnych telefonów. Przykłady:
    1) odkładam słuchawkę, ale nie rozłączam się - niech sobie gada w przestrzeń;
    2) na każde pytanie ze strony telemarketera odpowiadam "Co?" lub "Nie rozumiem.", czym zmuszam go do wielokrotnego powtarzania tego samego, aż straci cierpliwość;
    3) podaję mu fałszywe dane, fałszywy adres (oczywiście nieistniejący), niech sobie wysyła zaproszenia, gdzie chce;
    4) zadaję mu absurdalne pytania, zupełnie niezwiązane z tematem - konsternacja w jego głosie jest bezcenna.

    Odpowiedz
  • j.(2013-04-17 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    A ja po prostu nie odbieram, a zo najwyżej wyciszam telefon, jeśli dzwoni ktoś z nieznanego mi, albo zatrzeżonego numeru.

    Odpowiedz
  • antyk(2013-04-17 08:47) Zgłoś naruszenie 20

    A ja odpowiadam krótko staropolskim słowem "sp.." co tłumaczy się "będzie pani łaskawa się oddalić".

    Odpowiedz
  • lech71(2013-04-17 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie jest z zalewające klatki schodowe ,słupy ogłoszeniowe itp bezpłatnymi reklamami.Draństwo!!!

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-04-17 09:03) Zgłoś naruszenie 02

    To nie prawda, że nie można pozbyć się telemarketerów. Wystarczy podać jedną formułkę i sprawa załatwiona, ale Autor tekstu o tym już nie napisał. Polecam przećwiczyć na telemarketerzy sposoby opisane na tej stronie: http://jakubfrankiewicz.eu/jak-pozbyc-sie-telemarketera/
    Zwłaszcza wariant 1. Na prawdę skutkuje.

    Odpowiedz
  • emil(2013-04-17 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja jako student pracowalem jako taki znienawidzony telemarketer. Wytrzymalem 2 miesiace. Stawki zenujace, warunki kiepskie i ciagle oko lidera na tobie. Poza tym kazali klamac i nabijac ludzi w butelke. Liczyly sie tylko statystyki bez wzgledu czy produkt typu internet zostal sprzedany osobie starszej niemajacej nawet komputera. Nasluchy liderow takze na porzadku dziennym wiec za byle co laduje sie na dywaniku. Teraz mam nieco inne spojrzenie na taka prace i tak to prawda - komputer losuje osobe do ktorej sie dzwoni z dostepnej bazy danych.

    Odpowiedz
  • gość(2013-04-17 09:12) Zgłoś naruszenie 10

    Pewien Anglik nagrywał telefony od telemarketerów po wcześniejszym oświadczeniu, że nie życzy sobie telefonów. Na koniec wystawił rachunek firmie dzwoniącej za czas w pracy jaki poświęcił na te rozmowy. Wygrał sprawę w sądzie! Może to jest drogra ?

    Odpowiedz
  • nairam(2013-04-17 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dzwonią takie palanty i bardzo się mylą, że jak klienta zdenerwują to coś na nim zarobią. Szczególnie nieuprzemy (lub nie odbieram wtedy połączenia) jestem gdy nie wyświetla mi się numer klienta - wtedy z góry zakładam, że dzwoniący ma złe zamiary. Swoją drogą tłumaczenie, że losowe wybieranie numerów to nie jest przetwarzanie moich danych to kretyństwo. Mój numer to część moich danych!

    Odpowiedz
  • nieuprzejmy(2013-04-17 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    To co powyżej napisaliście jako gazeta prawna nie polega na prawdzie: uporczywe dzwonienie jest nękaniem lub mobbingiem w świetle prawa i na to można sie powołać a również na to by mój numer telefonu został wykreślony z bazy danych danej firmy ... można też telefonować do TP SA by firmie zabrano licencję bo nęka klientów TP. A można też po prostu j.w. powiedzieć ************ i to też działa...i nie przejmować się, że mówią, że rozmowa jest nagrywana...nagrywana na ich niekorzyść...w zależności od okoliczności stosowałem jedna z tych metod i od lat nie miałem telefonów.

    Odpowiedz
  • delta121(2013-04-17 10:24) Zgłoś naruszenie 10

    wyzywam najgorszymi słowami jakie znam. POMAGA ! na jakiś czas jest spokój. Na tych wyłudzaczy i złodziei nie ma innych sposobów

    Odpowiedz
  • aaa(2013-04-17 11:02) Zgłoś naruszenie 10

    najlepszy sposób - rozwiązać umowę i pozbyć się stacjonarnego telefonu... większość i tak korzysta z komórek . tak zrobiłam bo miałam dość teefonów z TP orange i ofert pościeli 3 x dziennie, a tel był praktycznie nieużywany.

    Odpowiedz
  • ktostam(2013-04-17 11:04) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego wysyłanie maili z ofertami to nielegalny spam, a dużo bardziej uciążliwy telemarketing jest legalny? Tu jest przyczyna problemów a nie żadne GIODO, bazy itp

    Odpowiedz
  • awo(2013-04-17 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    cóż z tego że mój nr tel. jest zastrzeżony skoro wciąż otrzymuję telefonicznie oferty na rozmaite usługi czy towary. Wiem kto posiada legalnie mój nr /urząd miejski,policja,brat;koniec/, i co bracie zrobisz jak cię sprzeda jakaś biurwa. Do kogo mieć pretensje.

    Odpowiedz
  • K(2013-04-17 12:53) Zgłoś naruszenie 20

    Rozumiem,że to ich praca no bo gdzieś na chleb trzeba zarobić a my wściekamy się na pionki w tej grze.Czas najwyższy by Urząd Danych zabrał się wreszcie do roboty i rozwiązał problem!Tak jak w tytule to jest nękanie i jeśli Ci co zostali do tego powołani nic nie zrobią to właśnie im trzeba wytoczyć proces.To samo dzieje się z niechcianymi ciasteczkami,które zawalają pamięć kompa w majestacie prawa.Normalny użytkownik nie ma mega dysku i z tego powodu nie może w pełni korzystać ze sprzętu bo pamięć zawalana jest przez wszystkie witryny to jest skandal!

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-04-17 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś chcąc działać ekologicznie postanowiłem przekazać puste kartridże z drukarki do odpowiedniego punktu. W tym punkcie pani podała mi do wypełnienia i podpisania oświadczenie w którym potwierdzam, że kardriże są moje, że je oddaje puste. Miałem tam też podać mój adres i telefon. Nie było jednak zobowiązania do przestrzegania ustawy o danych osobowych. Zapytałem o to. Pani powiedziała że "takie jest polecenie szefa" i tyle. Nie wypełniłem, nie podpisałem, kardridże wyrzuciłem do śmietnika. Ile naiwnych ludzi to podpisało?

    Odpowiedz
  • Nie do zniesienia(2013-04-17 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Od lat nie ma mojego numeru telefonu stacjonarnego w książce telefoniczenj, a telefony z telemarketingu nie przestają dzwonić, ostatnio systematycznie, natrętnie przynajmniej raz w tygodniu dzwoni dodatkowo wróżka z horoskopem; nie ma na nich siły a w Człowieku narasta agresja, bo nic do nich nie dociera, niektórzy dzwonią nawet po kilka razy dziennie, podchodzi to pod stalking, coś z tym trzeba w końcu zrobić bo to faktycznie jest nie do zniesienia; ja póki co mam taki sposob, że odbieram i od razu rozłączm rozmowę, żeby mieli koszt, gdyby każdy tak robił, to wysokie rachunki za telefon a wyniki zerowe może by ich trochę ostudziły :)

    Odpowiedz
  • Kamila(2013-04-17 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    W Holandii jest na to dobre rozwiazanie. Wystarczy zarejestrowac sie na pewnej stronie internetowej, podac swoj nr tel i dane osobowe i nie otzymasz juz zadej oferty przez tel..Od czasu gdy sie tam zarejestrowalam, nikt do mnie nie zadzwonil. Do danych znajdujacych sie na tej stronie maja dostep wszystkie firmy..:) Jesli ktos bedzie probowal jest to bezprawne :)

    Odpowiedz
  • Magdalena(2013-04-18 08:22) Zgłoś naruszenie 05

    Chyba nikt nie lubi telemarketerów, ale nie rozumiem też ludzi, którzy tak jak t105n robią sobie z nich żarty. Czy nie lepiej powiedzieć że nie jesteśmy zainteresowani ofertą i się rozłączyć? Większość z komentujących tu osób widzę że myśli tylko i wyłącznie o sobie, a nie zdaje sobie chyba sprawy z tego że ludzie którzy pracują na tzw. słuchawkach robią to bo nie mają innego wyjścia, chcą pracować a że innych ofert pracy nie ma, czy to ich wina? Trochę szacunku do drugiego człowieka...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz