statystyki

Prawo jazdy - jak załatwić formalności przez Internet

autor: Konrad Majszyk01.01.2013, 07:00

Od 2013 r. formalności związane z uzyskaniem prawa jazdy będzie można załatwić przez Internet, każdy kierowca będzie miał także w Internecie swój profil i dostęp do niego. Taki system ma ukrócić handel zaświadczeniami o odbytym kursie.

Reklama


Reklama


Koniec z tasiemcowymi kolejkami w wydziałach komunikacji. W przyszłym roku kierowcy będą mogli wystąpić o prawo jazdy przez Internet.

19 stycznia 2013 wchodzą w życie przepisy, które ułatwią życie wszystkim kierowcom. Nowy system teleinformatyczny wprowadzi możliwość załatwiania formalności związanych z uzyskiwaniem pojawią się także dodatkowe ułatwienia dla kandydatów na kierowców.

Każdy z nich będzie miał w internecie swój profil, dostęp do niego, na bieżąco będzie mógł śledzić i uzupełniać kolejne etapy w drodze po dokument, a więc odbycie badań lekarskich, rozpoczęcie kursu, dopuszczenie do egzaminu.

Zawsze będzie można tam zajrzeć i dowiedzieć się, jakich dokumentów jeszcze nam brakuje i czy nie straciły na swojej ważności. System ten ma też wyeliminować możliwość handlu zaświadczeniami o odbytym kursie.

Podstawa prawna: Dz.U z 2012 r., poz. 1005Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • olek(2015-06-20 17:21) Odpowiedz 00

    polecam www.dokumenty-kolekcjonerskie.otwarte24.pl

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama