Prokuratorzy inwigilujący dziennikarzy powinni ponieść odpowiedzialność

03.01.2012, 16:59; Aktualizacja: 03.01.2012, 20:03

Prokuratorzy inwigilujący dziennikarzy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności - uważa Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Twierdzi, że trzeba się zająć kwestią prawnej ochrony źródeł informacji.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • POTuskowej wladzy krytykowac nie wolno(2012-01-03 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    POTuskowej wladzy krytykowac niewolno,bo nikt nie moze przeszkadzac w zacietrzewionej wysprzedazy i likwidacji Polski,a agentura PO PRL dobrze placi ju.da.szowe srebrniki.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2012-01-03 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Prokuratorzy z Prokuratury dla Krakowa-Srodmiescie w Krakowie 4DS tez niedopelniaja swoich obowiazków i popełniają przestepstwa. Niestety w tym kraju nawet kiedy Prokurator popełnia przestępstwa jest bezkarny:)

    Takich JAJ jakie wstawia cały 4DS to wraz z Sądem Karnym w Krakowie to JAJA na skalę EUROPEJSKĄ - chcecie się przekonać:) z przyjemnością Wam pokażę:)

    Odpowiedz
  • yoj(2012-01-03 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    No pokarz Pan/Pani

    Odpowiedz
  • gd(2012-01-04 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    DZIENNIKARZ TO ŚWIĘTA KROWA.

    PISZĄC KŁAMSTWA - będzie się zasłaniał tajemnicą i nie ujwani żadnych źródeł - mimo ze ich nie ma bo napisał artykuł na zamówienie.

    Wytoczyć procesu też nie będzie można - bo zaraz PIS-ki i inni obrońcy z SLD, PO czy PSL sie odezwą że to kneblowanie ust wolnej prasie

    Odpowiedz
  • Sędza+(2012-01-04 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Święte prawo dziennikarzy? To kpina. Skąd niby takie prawo wynika? Z opinii Skowrońskiego i Romaszewskiej-Guzy? Przepraszam bardzo a jakimiże autorytetami oni są? ŚWIĘTYM OBOWIĄZKIEM PROKURATORA JEST BRONIC SPRAWIELDIWOŚCI. Czemu dziennikarze mają być świętymi krowami i byc ponad prawem? Bezpieczeństwo Państwa i naszych obywateli jest wartością nadrzędną nad interesami kilku dziennikarzyn. Powinni za ujwnienie tajemnicy państwowej, szkodzenie śledztwom oraz naciski na niezależną Prokuraturę odpowiedzieć. PRAWO TO PRAWO PANOWIE I PANIE DZIENNIKARZE!! Także dla was!

    Odpowiedz
  • Oj(2012-01-05 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bez powodu mianują się czwartą władzą...bezkarną.

    Odpowiedz
  • Jo(2012-01-09 05:52) Zgłoś naruszenie 00

    Sędza+: takie prawo wynika z ... prawa. Konkretnie z ustawy co się zowie kodeksem postępowania karnego. Myślę, że prokuratorzy, skoro mają BRONIĆ SPRAWIEDLIWOŚCI, powinni się do tego prawa stosować?

    Odpowiedz