Rowerzyści będą poruszać się specjalnie wydzieloną częścią jezdni, a w porze zimowej na zaśnieżonych i oblodzonych trasach będą mogli korzystać z opon z kolcami.
Publikacja: 2 października 2009, 03:00 Aktualizacja: 2 października 2009, 08:32
Aby przeczytać całość artykułu, musisz się zalogować. Jeśli posiadasz już login i hasło, wprowadź je. Jeśli nie, zapraszamy do bezpłatnej aktywacji konta.
Dostęp do treści w serwisie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zalogować. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, zapraszamy do jego stworzenia. Zajmie to nie więcej niż kilka minut.
1: sowa z IP: 83.12.69.* (2009-10-02 06:35)
A co będzie gdy rowerzysta z oponami z kolcami na chodniku w czasie deszczu
(ograniczona widoczność) wjedzie z szybkością 35 km/godz w dziecko wracające
ze szkoly do domu? Jedna paranoja goni drugą. Chodnik jest jak nazwa wskazuje
do chodzenia a nie ruchu jakichkolwiek pojazdow.
2: Jacob z IP: 213.158.199.* (2009-10-02 06:45)
na chodniku pierwszeństwo mają piesi, więc rowerzyści muszą uważać. Poza tym po chodniku nie jeździ się tak szybko.
3: Manipulacje informacjami z IP: 91.208.150.* (2009-10-02 07:21)
Istotnie ważniejszy problem i informacia aniżeli afera z Chlebowskim!
4: ar z IP: 81.15.171.* (2009-10-02 07:24)
Do Jacob - pobożne życzenia
Najpierw to trzeba by było zadbać, żeby rowerzyści nin-ja w czarnych wdziankach choć odrobinę się rozświetlili jeżdżąc w nocy.
5: Karol Przerzutka z IP: 83.238.174.* (2009-10-02 07:26)
Po pierwsze te chodniki obok drogi muszą być - w 90% małych miejscowości na obrzeżach ich po prostu nie ma.
Po drugie - gdzie oni chcą domalować te pasy dla rowerzystów?
Był któryś z nich w Holandii i widział te rozwiązania???
Widział jakie tam są DROGI ???
po peirwsze to TAM SĄ DROGI
u nas są dalej trakty dla dorożek
Kolejny urzędniczy gniot, który każdy będzie miał gdzieś a jedynie utrudni ludiom życie. Przepraszam - ekipa TVN Turbo Uwaga pirat się ucieszy - będzie ciekawy materiał do TV.
Może tak zorganizować kursy dla rowerzystów debili, jeżdżących po zmroku po ulicach poza miastami (w mieście też) BEZ JAKICHKOLWIEK ŚWIATEŁ i ODBLASKÓW. A wiadomo że gminy oszczędzają na prądzie i wyłączają co drugą lampę na ulicy. Nawet w pedałach nie mają tych odblasków zamontowanych albo takie brudne są i debil zadowolony jedzie środkiem pasa i zdziwiony jak mu koleś jedzie na czoło z przeciwka przy wyprzedzaniu - bo go po prostu nie widzi.
Takim to bym kasował te rowerki na złom i po tysiaku grzywny żeby się nauczyli, a najlepsze, że duża część takich kolarzy ciśnie na podwójnym gazie ...
Kiedyś sobie jadę i widzę z przeciwka rowerzystę który na łuku drogi po zmroku po prostu dokołysał się do środka jezdni i się położył (upadł znaczy) na podwójnej ciągłej z rowerem.
Parę minut później stojące tam na awaryjnych samochody wyprzedził TIR, który po prostu przejechał po tej podwójnej ciągłej, raczej nie miał szans zobaczyć co tam leżało (jechał na oko 80/h w terenie zabudowanym :D ). Na szczęście pijaczek był już ściągnięty na pobocze. Bełkotał, ale przeżył ... ehh.
6: Czy to są te CUDA ?? Donald no POwiedz z IP: 84.234.1.* (2009-10-02 07:31)
o to Wam chodziło, ?
7: łysy z IP: 195.216.115.* (2009-10-02 08:04)
Obecnie rowerzysta może poruszać się chodnikiem, gdy jego szerokość wynosi przynajmniej dwa metry, a droga obok zezwala na poruszanie się pojazdom z prędkością ponad 50 km/h.
TOŻ TO GENIUSZ STWORZYŁ TE PRZEPISY - ILE JEST TAKICH MIEJSC W MIEŚCIE, GDZIE MOŻNA JECHAC SZYBCIEJ NIŻ 50KM/H???
8: Kolce zimą ;) z IP: 83.3.113.* (2009-10-02 08:13)
Zimą na rowerze? Chyba średnio przyjemnie śmiga się po śniegu przy minus 10 stopni... Ciekawe czy do wrotek, też można będzie kółka z kolcami zakładać...:)
Obawiam się, że w Polsce nie ma jeszcze tak rozwiniętej infrastruktury by wdrażać takie pomysły. Nie ma pieniędzy na remont dróg, a co dopiero na ich poszerzanie ( które wiąże się z generalną przebudową i niejednokrotnie wywłaszczeniami). Niestety infrastruktura nie powstaje wskutek podniesienia ręki i naciśnięcia przycisku...tak tylko czasem można łagodzić nastroje społeczne.
9: Władek z IP: 212.244.74.* (2009-10-02 09:01)
Nie wiem już, który kolejny raz w tym roku zostaje zmienione prawo o ruchu drogowym.Jest to ustawa,którą co roku zmienia się kilkakrotnie. To dzięki niemu drogi nasze stają się choinkami na, której jest doczepiona duża ilość przeróżnych znaków.Czy to prowadzi do bezpieczeństwa czy absurdów.Czy ktoś zadał sobie pytanie ilu rowerzystów ginie pod kołami samochodów ciężarowych. W skali kraju jest to duża ilość.W wielu przypadkach można by było tego uniknąć, gdyby przepis zezwalał rowerzyście na korzystanie z chodnika pod warunkiem, iż to panem na nim jest przechodzień.Odnoszę wrażenie,iż powinniśmy nazywać ten przepis prawem absurdów, bo w większości ujemnie działa na ekologię /światła itp./oraz na bezpieczeństwo.
10: Zmechanizowany z IP: 78.8.31.* (2009-10-02 09:08)
Dobre sobie. Policja przestała się interesować rowerzystami, gdy wynaleziono samochód. Jadą na zbity ryj na człowieka na chodniku i jeszcze trzeba im ustąpić miejsca. Brak świateł to standard.

Już za miesiąc każda sprawa administracyjna będzie opatrzona metryką, z której dowiemy się, kto i jakie czynności wykonywał.
Na jakiej umowie pracujesz?
Wszyscy będą pracować na czas nieokreślony, ale wymówienie dostaną od ręki