Królowie stołecznej reprywatyzacji. Zobacz, kto uzyskiwał największe odszkodowania w Warszawie

autor: Patryk Słowik11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 18:01
Warszawa. Widok na PKiN

Warszawa. Widok na PKiNźródło: ShutterStock

576 mln zł – tyle ze środków Warszawy wypłacono w ostatniej dekadzie z tytułu reprywatyzacyjnych odszkodowań. Lista najskuteczniejszych pełnomocników zaskakuje. Otwiera ją wybitny cywilista i ekspert prawny czterech premierów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • okradziony(2018-10-11 08:05) Zgłoś naruszenie 652

    Ja od 30 lat proszę władze Łodzi o zwrot zagrabionej nieruchomości na podstawie dekretu Bieruta i bez żadnego rezultatu.A w Warszawie bez problemu?Jak to jest,że jedni mogą a drudzy nie mogą?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Liberal(2018-10-11 12:53) Zgłoś naruszenie 473

    Przepraszam bardzo ale dekret Bieruta w wielu przypadkach nakazuje zwrot nieruchomości prawowitym właścicielom. Co w tym złego, że ktoś odzyskał nieruchomość, którą państwo mu zabrało bez żadnej rekompensaty i przez lata korzystało bezprawnie? Rozumiem, że trzeba tępić przekręty ale Nie można odwracać znaczenia słów. Teraz mafią reprywatyzacyjną zaczyna się nazywać każdego, kto ma jakiekolwiek roszczenia. To jest chore.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ssss(2018-10-11 09:20) Zgłoś naruszenie 387

    Pokazuje to dobitnie, jak politycy grają reprywatyzacją i zamienili ją w oręż politycznej walki, zamiast rzetelnie i transparentnie wyjaśniać proces reprywatyzacji w Warszawie " PRZESTAŃCIE W KOŃCU O NICH MÓWIĆ "POLITYCY" TO SĄ GANGSTERZY, KONKWISTADORZY - NIE WIDZICIE TEGO ZANURZENI W OPARACH ABORCJI I LGBT?!?!

    Odpowiedz
  • znowu etyka mecenasów?(2018-10-12 08:19) Zgłoś naruszenie 283

    Wspaniały sposób na biznes. Tworzysz prawo z dziurami, i potem z tych dziur korzystasz. Albo wiesz, że będzie zmiana przepisów i się wcześniej do biznesu przygotowujesz. Reszta musi zasuwac na innych zasadach.

    Odpowiedz
  • Zong(2018-10-11 09:30) Zgłoś naruszenie 220

    A posel Kropiwnicki od czego jest w Komisji? Nie mógł sam podjąć tematu, złożyć wniosku? Co gorsze "nie ukrywa, że w ogóle nie wiedział o istnieniu prof. Marka Kalińskiego".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2018-10-11 08:40) Zgłoś naruszenie 2016

    jeszcze vtrochę, a GP napisze że wszystkiemu winien Morawiecki, Hania jest bez skazy

    Odpowiedz
  • gość(2018-10-11 12:38) Zgłoś naruszenie 201

    Gdyby kolejne rządy po 1980 rzetelnie podeszły do reprywatyzacji, dzisiaj nie mielibyśmy takich sytuacji. Wszystkie kraje w Europie uporały się z tym problemem tylko nie Polska. Ostatni projekt ustawy reprywatyzacyjnej pana Jakiego przepadł z kretesem - nie obejmował wszystkich poszkodowanych. Dzisiaj, kiedy z budżetu finansowanych jest wiele wydatków, dziwić może fakt, że o reprywatyzacji cisza jak makiem zasiał. Z jednej strony dzisiejsi rządzący odżegnują się od komunizmu , ale z drugiej strony uznają Dekret o reformie rolnej za obowiązujący. Czy to się nie nazywa hipokryzja? Pan Jaki chce wypłacać odszkodowania lokatorom , a kto myśli o tych , którym po wojnie zabrano wszystko, wyrzucono z domów nie dając im nic. Ile tych rodzin utraciło swoich bliskich podczas II wojny światowej by następne pokolenia mogły żyć w pokoju. Obchodzimy 100 lat niepodległości Polski, pora by uregulować sprawy reprywatyzacyjne.

    Odpowiedz
  • expert wsk Rzeszow(2018-10-11 10:36) Zgłoś naruszenie 171

    Mamy duuużżżoooo takich proof_siurowych expertuf PRL-tfufowców co za czerwoną legitkę pzpr robili gwałtowne kariery naukowe, zwłaszcza prawne

    Odpowiedz
  • alelleuja i po cichu róbmy swoje(2018-10-11 11:46) Zgłoś naruszenie 141

    Przemiany w 1989 r. to podzielenie się władzą przez PZPR z ludźmi Solidarności wspieranych przez agencję rzymską. Czyli sojusz wójta, pana i plebana. Ludzie sprytni prze p. prof. pięknie swoje/przodków/ i nieswoje odzyskali. A narodowi zewsząd nędza. Wiedząc o tym, ci co kradli od 1989 r., rozdają teraz biedakom trochę, aby biedaki mieli więcej dzieci. Ot i całe przemiany oraz dobroć dojnej zmiany.do@sssss - dokładnie tak jest.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2018-10-11 13:17) Zgłoś naruszenie 132

    Po pierwsze bardzo się cieszę, że w GP pojawił się znowu sensowny artykuł. Problem jest taki, że nie zdarza się to zbyt często. Po drugie - z tego artykułu można przeczytać, że w Polsce ludzie, którzy powinny być elitą Narodu są jego wrogami, bo są niuczciwi, nietyczni i realizują swoje prywatne egoistyczne cele bez dbania o swój honor. Lud to akceptuje (kasus Łodzi), bo zamiast zadbać, aby usunąć "przekrętasów" od różnych "koryt", to większość ma nadzieję, że znajdzie sposób, aby "być bliżej jakiegoś koryta". Czy tak ????

    Odpowiedz
  • Odp.(2018-10-11 09:41) Zgłoś naruszenie 120

    Do Autora artykulu: nazwisko prof. Kalińskiego pojawiało się na Komisji. Np., bo nie śledziłam wszystkich posiedzeń: https://www.youtube.com/watch?v=VargE2ektIQ min. 23:55 Dobrze przejrzeć stenogramy z posiedzeń Komisji i wyszukać choćby prostym Ctrl+F

    Odpowiedz
  • cd1(2018-10-12 00:24) Zgłoś naruszenie 81

    to nie ustawa?, nie prawo? tylko jakieś widzimisię misigina zwanego wziętym ma decydować o losach własności Polaków i Państwa Polskiego?

    Odpowiedz
  • kutach(2018-10-11 18:14) Zgłoś naruszenie 63

    to jasno pokazuje, że rządzi nami POPiS i POPiS kradnie aż miło:)

    Odpowiedz
  • pytanie (2018-10-11 09:12) Zgłoś naruszenie 612

    panie redaktorze Słowik, jak ciągniesz pałę Sorosowi, to z połykiem koszernej spermy?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-11 23:35) Zgłoś naruszenie 60

    Słowik chyba próbuje kreować się na Boba Woodwarda szukając jednak afer tam, gdzie ich nie ma. To żenujące - bolszewicka nagonka na ludzi mających roszczenia wynikające z przepisów prawa przekracza wszelkie granice. W tym kraju nie można realizować swoich praw, bo od razu jesteś złodziejem, oszustem i wyzyskiwaczem. Nie można już nawet być pełnomocnikiem, by reprezentować klientów, bo nagle okazujesz się być elementem mafii gdy jesteś skuteczny w tym co robisz. Nawet dekret Bieruta nie był tak drastyczny wobec osób nim objętych. Redaktorze Słowik, wstydź się. Miasto Jest Nasze - kolejna grupka zafiksowanych ideologicznie pacanów nie mających pojęcia o temacie, w którym się wypowiadają.

    Odpowiedz
  • Wilus(2018-10-12 15:31) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego w podlaskim gmina Siemiatycze zmieniono numery ewidencyjne działek budowlanych. Urzędnicy gminni znają ten przewal bo znali doskonale spadkobierców i właścicieli owych działek , ale bezczelnie kłamią mimo zródłowej dokumentacji w Starostwach i piszą nagminnie bzdury do sadów administracyjnych i powszechnych, aby utrzymać zagrabione z rażącym naruszeniem prawa nieruchomości ,które do nich nigdy nie należały. Dlaczego Warszawa , a nie Białystok brak komisji reprywatyzacyjnej.

    Odpowiedz
  • Liberal(2018-10-12 01:34) Zgłoś naruszenie 42

    Ha ha ha Patryk Jaki zawsze powtarza ze opinia Rady Legislacyjnej jest bardzo pozytywna wobec jego projektu ustawy. Zatem nie wiem o co chodzi bolszewikom z MJN.

    Odpowiedz
  • Natan(2018-10-11 10:48) Zgłoś naruszenie 40

    Czy prawdziwa prawda i komentarze które są usuwane tak bardzo bolą g p ??? Specjalnie z małej litery !!!

    Odpowiedz
  • vg(2018-10-11 10:53) Zgłoś naruszenie 43

    https://oko.press/patryk-gra-zwyklego-chlopaka-walczacego-zepsutymi-elitami-jeden-problem-fikcja/ .. Profesor prawa bezprawnie wyrzucala ludzi z mieszkan wczesniej wstrzymala im wykup a Jaki ktory byl w PO pomaga miastu przejac te mieszkania dla nowych swoich lokatorow

    Odpowiedz