statystyki

Wody Polskie powoli schodzą z mielizny

autor: Jakub Pawłowski11.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:31
Od wielu miesięcy pomiędzy związkowcami a kierownictwem trwają burzliwe rozmowy na ten temat. Jeszcze w ostatnim tygodniu ci pierwsi ponowili swoją groźbę wszczęcia akcji protestacyjnej.

Od wielu miesięcy pomiędzy związkowcami a kierownictwem trwają burzliwe rozmowy na ten temat. Jeszcze w ostatnim tygodniu ci pierwsi ponowili swoją groźbę wszczęcia akcji protestacyjnej.źródło: ShutterStock

 Powołano specjalny zespół, który ma opracować długofalową strategię rozwoju Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (PGW WP). Do 15 października ma przedstawić pomysły, jak usprawnić działalność tej instytucji.

Na konieczność takich działań wskazał m.in. audyt przeprowadzony przez zewnętrzną firmę. Wynika z niego, że działalność nowo powstałych Wód Polskich wymaga optymalizacji, zwłaszcza w kwestii finansowej i kadrowej.

Jest to też odpowiedź na problemy, z którymi instytucja ta boryka się od początku swojego istnienia, czyli od 1 stycznia br., kiedy to weszło w życie prawo wodne (Dz.U. z 2018 r. poz. 650 ze zm.). Od tego czasu w rękach PGW WP skupiają się – dotychczas rozproszone między marszałków, starostów i gminy – kompetencje dotyczące m.in. ochrony przeciwpowodziowej i nadzoru nad wysokością opłat za wodę i ścieki.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • mina(2018-07-16 22:52) Zgłoś naruszenie 50

  Wody Polskie nadal stoją na mieliźnie poczytajcie sobie opinie na temat pracy w PGW WP na portalu go work

  Odpowiedz
 • Hania(2018-07-17 07:27) Zgłoś naruszenie 50

  Czytam te bzdury i się zastanawiam kto daje takie informacje do gazety, pracując w tej firmie jest wiem i widzę że jest całkowicie inaczej. Był audyt, ale na papierze. Specjaliści odchodzą, jest bałagan organizacyjny, bałagan kadrowy. Nawet nie ma kasy na materiały biurowe. Porażka. Liczyłam że coś się zmieni, ale czas uciekać.

  Odpowiedz
 • Lupo(2018-07-17 10:05) Zgłoś naruszenie 40

  Wody Polskie ugrzęzły w bagnie i szybko z tego nie wyjdą. Jak w ogóle kiedykolwiek wyjdą!.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane