Izba dyscyplinarna Sąd Najwyższego rośnie w siłę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki05.04.2018, 07:01; Aktualizacja: 05.04.2018, 08:12
Sąd Najwyższy w Warszawie

Sąd Najwyższy w Warszawieźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Rządzącym zależy na wzmocnieniu pozycji jednostki SN, w której będzie się sądzić sędziów. Jej szef, dzięki proponowanym zmianom, ma dostać kolejne kompetencje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • pIO(2018-04-05 09:50) Zgłoś naruszenie 275

    Izba Dyscyplinarna powinna mieć w zakresie kompetencji sprawy dyscyplinarne parlamentarzystów. Wtedy miałaby MASĘ ROBOTY, A TAK Będą BRAĆ DUŻĄ KASĘ ZA NIC!!!

    Odpowiedz
  • wredna miernota(2018-04-05 08:34) Zgłoś naruszenie 238

    Pseudo-nad-Sąd-Nad-Najwyższy?

    Odpowiedz
  • ffwwx(2018-04-05 11:27) Zgłoś naruszenie 227

    A ile tych przewin jest, że trzeba taką instytucję rozbudowywać? To ułamek ułamka procenta sędziów. Za robienie celowego czarnego PRu jednej z równorzędnych władz powinno być więzienie. To działanie na szkodę Państwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • assmoss(2018-04-05 14:15) Zgłoś naruszenie 190

    a pracownicy sądów rejonowych, najbardziej obciążonych dostaną zawrotną podwyżkę 67 pln brutto... W ciągu ostatnich 4 lat doszło do wymiany blisko 80% pracowników. Za proponowane stawki (2 200 brutto na start) nie chcą pracować nawet Białorusini...

    Odpowiedz
  • Przerwa śniadaniowa(2018-04-06 08:59) Zgłoś naruszenie 101

    Może by się w końcu wzięli za skrócenie procedur i ich przyśpieszenie a nie kręcili cały czas bat na czarownice.

    Odpowiedz
  • alex(2018-04-05 17:58) Zgłoś naruszenie 310

    No to chyba dobrze, że sędziowie nie będą podporządkowani I Prezesowi SN.

    Odpowiedz
  • ewa(2018-07-05 18:03) Zgłoś naruszenie 10

    Wreszcie, z własnego doświadczenia wiem, jakimi przestępcami stają się sędziowie, jak kłamią, jak chronią oprawców, jakie bzdety wypisują w uzasadnieniach. Osądzić tych nieprawych w czarnych togach. Uczciwi nie mają się czego bać, a łotry i owszem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Małorolny(2018-07-27 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    To organy wymiaru sprawiedliwości odpowiadają za zniszczenie naszej gospodarki i za rozkradanie mienia państwa. ponieważ organy t.j prokuratura, sądy odpowiadają za gospodarność i budżet państwa, ponieważ wynagradzani są z budżetu państwa. Jeśli te organy niezawisłe przez tyle lat były bierne i przyglądały się jak państwo jest zadłużane drastycznie bo na kilka bilionów zł, To z jakiej racji przyznano im tak wysokie wynagrodzenia.- od 15 - 20 tyś zł miesięcznie, A ci uczciwi co harowali to teraz mają emerytury po 1000 zł/miesięcznie. My podatnicy powinniśmy się zorganizować i zaprotestować. przed sejmem. przypomnieć rządzącym co to jest wynagrodzenie za wykonywaną pracę, Za tak złą pracę proponował bym nie więcej jak 1000 zł/M. ponieważ jak wcześniej wspomniałem gdyby państwo nie było okradzione a budżet był by na plus to obecne wynagrodzenia organów były by zasadne a tak nie są.

    Odpowiedz