Urządzenia policji obarczone błędem. Można kwestionować pomiar prędkości

autor: Maciej Suchorabski18.03.2018, 19:00; Aktualizacja: 19.03.2018, 13:39
Pomiar wykonany za pomocą urządzenia POLCAM PC2006 uznano za wadliwy

Pomiar wykonany za pomocą urządzenia POLCAM PC2006 uznano za wadliwyźródło: ShutterStock

Urządzenia pomiaru prędkości POLCAM PC2006 stosowane często nieoznakowanych pojazdach policji działają poprawnie tylko w sytuacji, gdy radiowóz poruszą się z taką samą prędkością, jak pojazd kontrolowany – ustalił Sąd Rejonowy w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Tolek(2018-03-19 09:06) Zgłoś naruszenie 71

    No a o z tysiącami osób, które manaty dostały na tej samej zasadzie?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxz(2018-03-19 10:43) Zgłoś naruszenie 41

    Ustalanie prędkości kontrolowanego pojazdu tą metodą jest prawie zawsze błędne. Wymienione przez biegłego elementy nie są jedynymi. Należy też wziąć pod uwagę markę i model samochodu jaki jest namierzany jak i namierzającego. Może się mylę ale pomiar prędkości przy użyciu gps jest chyba dokładniejszy a do pomiaru odległości pojazdów powinni stosować dalmierz laserowy,przez określony ściśle czas aby nie brać pod uwagę wyprzedzania innego pojazdu (co powinno się odbywać jak najkrócej)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sambor1417(2018-03-23 10:05) Zgłoś naruszenie 21

    BANDZIORY DROGOWE, jeżdżę od 1968 r. i jeszcze nie zdarzyło się aby milicja, a potem policja wlepiła mi mandat za JAZDĘ ZGODNIE Z PRZEPISAMI! Winy szukajcie w sobie, a nie w urządzeniach, *******

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mgr inz.(2018-03-19 21:01) Zgłoś naruszenie 12

    1) ustalił Sąd Rejonowy - ORZEKŁ Sąd Rejonowy 2) prędkościomierza kontrolnego POLCAM PC2006 zainstalowanego w Oplu Vectra - (...) POLCAM PC2006 PRZECINEK zainstalowanego (...) 3) Obwiniony zgodził się jednak na przyjęcie mandatu - Obwiniony NIE zgodził się (...) 4) o których szczegółowo poinformował sąd biegły - co to sąd biegły. A może to biegły poinformował sąd? 5) bowiem w trakcie dokonywaniu pomiaru - bowiem w trakcie dokonywaniA pomiaru 6) a sam biegły nie jest w stanie podać nie tylko jego rzeczywistej wielkości ani nawet określić wartości granicznej takiego błędu. - (...) wielkości, A nawet określić wartości granicznej takiego błędu 7) okazało się to nie możliwe - okazał się to niemożliwe Czy ktoś to wcześniej przeczytał? Choćby sam autor przed publikacją? Chętnie przyjmę wierszówkę za ten artykuł...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • praktyk(2018-03-20 07:35) Zgłoś naruszenie 14

    Ale bzdury... Piszecie,że Polcam może generować błąd w pomiarze ok. 3% ale zapomnieliście napisać o tym, że prędkościomierz w prywatnym aucie generuje błąd pomiarowy 7% więc i tak pomiar policyjny jest dokładniejszy. Poza tym jako gazeta prawna powinniście promować bezpieczeństwo i namawiać do przestrzegania prawa zamiast mydlić ludziom oczy jak jego nie przestrzegać. I jeszcze jedno: Ludzie, nie wierzcie prawnikom bo oni wam wciskają bzdury tylko po to żeby wyciągnąć z was pieniądze za "obronę" w sądzie!

    Odpowiedz
  • Diabeł(2018-03-23 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    Dlatego włąśnie wiedząc o tym, że jest jakiś pomiar dzięki Yanosikowi, wolę zwolnić tak całkiem konkretnie i nie musieć się potem martwić i łazić po sądach

    Odpowiedz