Ziobro apeluje do Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia KRS

13.03.2018, 19:44; Aktualizacja: 13.03.2018, 20:01
"Dobro wymiaru sprawiedliwości i konieczność dochowania standardów wymaga, aby Krajowa Rada Sądownictwa – zgodnie ze swymi kompetencjami – dokonała w ustawowym terminie oceny kwalifikacji 86 asesorów, co do których 25 stycznia 2018 roku wniosłem o powierzenie im pełnienia obowiązków sędziowskich" - napisał minister Ziobro

"Dobro wymiaru sprawiedliwości i konieczność dochowania standardów wymaga, aby Krajowa Rada Sądownictwa – zgodnie ze swymi kompetencjami – dokonała w ustawowym terminie oceny kwalifikacji 86 asesorów, co do których 25 stycznia 2018 roku wniosłem o powierzenie im pełnienia obowiązków sędziowskich" - napisał minister Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Stach Leszczyński

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Minister podkreślił, że 25 marca mija dwumiesięczny termin na dokonanie przez KRS oceny kwalifikacji 86 nowo powołanych asesorów.

Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • aleksis(2018-03-14 07:13) Zgłoś naruszenie 72

    A ten cudzysłów przy słowie niezwłocznie co ma znaczyć? Redakcja nie rozumie języka polskiego, czy uważa, że minister myśli coś zupełnie przeciwnego, aniżeli to co napisał????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2018-03-14 07:09) Zgłoś naruszenie 164

    Karma zawsze wraca - zero i tak tego nie zrozumie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-03-14 07:09) Zgłoś naruszenie 204

    Zaprzysiężenie przez prezydenta sędziów TK jest " obowiązkiem konstytucyjnym prezydenta" , a co zrobił notariusz"? ,przyjął ślubowanie od dublerów. Pani Małgorzato , zrób to samo co prezydent ! nie zwołuj posiedzenie KRS . dla dobra polskiej praworządności . Już świat się śmieje z Polski a dobra zmiana " nadal brnie w prawne g....o.......................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-03-14 01:28) Zgłoś naruszenie 205

    Tupet Zbigniewowi Ziobrze nie mija, gdy namawia pierwszą prezes Sądu Najwyższego. Małgorzatę Gersdorf do proponowanego przez P. i S. bezprawia. Standardem byłaby i może będzie dymisja Zbigniewa Ziobry. Projekt P. i S. nie zafunkcjonuje. W polskim prawie pomysły P. i S., a właściwiej mówiąc próby niszczenia sensownej infrastruktury prawnej, są karalne. Próba zniszczenia Sądu Najwyższego prawdopodobnie nie powiedzie się. Możliwe, że P. i S. zreflektuje się i wycofa się z naruszeń Konstytucji Rzeczypospolitej. Brnięcie w nonsens pogrąża P. i S. Wysyłanie do Brukseli zbędnej makulatury w formie tak zwanej białej księgi kompromituje P. i S.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2018-03-13 23:06) Zgłoś naruszenie 269

    Jakim cudem Pani prof. Gersdorf ma zwołać pierwsze posiedzenie nowej KRS, skoro nie jest już przewodniczącą KRS, gdyż wcześniej zrezygnowała z tej zaszczytnej wówczas funkcji. Niestety jest pat, o czym wcześniej pisali znani prawnicy, ale projektodawcy tego nie przewidzieli, jak zresztą w wielu ustawach uchwalanych obecnie na wariata.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Autor, Autor!(2018-03-13 23:01) Zgłoś naruszenie 1019

    Gersdorf, niestety, ale musisz. Rzepliński, niestety, ty też. Safjan, pozostali, też. Finis.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2018-03-13 22:28) Zgłoś naruszenie 3156

    Baba bez aplikacji /jakiejkolwiek/ została "prezesem Sądu najwyższego"... tylko w postkomunistycznej krainie było to możliwe..... Co robić ? - wstrzymać finansowanie Sądu Najwyższego - jak im za tydzień odetną prąd, rura tym postkomunistom zmięknie.....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Mrk(2018-03-13 22:03) Zgłoś naruszenie 4113

    Pani Gersdorf, która przecież zrezygnowała z przewodniczenia KRS po wyborze jej nowego składu, byłaby niekonsekwentna, gdyby to zrobiła. Poza tym żaden termin jej nie goni...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-13 21:48) Zgłoś naruszenie 1912

    I znowu zero znaczy potencjał i zasób wiedzy. Trzeba by wrócić do szkoły, potem studia, może aplikacja i lata praktyki. Niewiarygodne? Chyba tak.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-13 21:48) Zgłoś naruszenie 1912

    I znowu zero znaczy potencjał i zasób wiedzy. Trzeba by wrócić do szkoły, potem studia, może aplikacja i lata praktyki. Niewiarygodne? Chyba tak.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-13 21:48) Zgłoś naruszenie 1913

    I znowu zero znaczy potencjał i zasób wiedzy. Trzeba by wrócić do szkoły, potem studia, może aplikacja i lata praktyki. Niewiarygodne? Chyba tak.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-13 21:48) Zgłoś naruszenie 3014

    I znowu zero znaczy potencjał i zasób wiedzy. Trzeba by wrócić do szkoły, potem studia, może aplikacja i lata praktyki. Niewiarygodne? Chyba tak.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-13 21:48) Zgłoś naruszenie 2212

    I znowu zero znaczy potencjał i zasób wiedzy. Trzeba by wrócić do szkoły, potem studia, może aplikacja i lata praktyki. Niewiarygodne? Chyba tak.

    Odpowiedz
  • fiufiu(2018-03-13 21:28) Zgłoś naruszenie 4615

    W swoim czasie zwoła. A będzie w tym tak rychliwa jak Duda w powoływaniu nowych sędziów przez ostatnie dwa lata. W du... mieliście zwykłych podsądnych przez ostatnie 2 lata, kolejki w sądach coraz większe, wyłącznie dzięki wam. Teraz to wy nauczycie się cierpliwości. I prawidłowo.

    Odpowiedz
  • Jaaroo(2018-03-13 20:58) Zgłoś naruszenie 4316

    BEATA PUBLIKUJ.... Brzmi znajomo???

    Odpowiedz
  • ajanato(2018-03-13 20:27) Zgłoś naruszenie 5131

    A Pani Gersdorf poczeka... jak premier Szydło z publikacją... Panie Ziobro, może namiocik przed Sądem Najwyższym?!?!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz