PiS kontra sędziowie. KRS nowa, ale po staremu kwestionowana

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki07.03.2018, 07:58; Aktualizacja: 07.03.2018, 08:28
PO, Nowoczesna i PSL nie wzięły udziału w głosowaniu. Nowy skład KRS został wybrany już w pierwszym podejściu.

PO, Nowoczesna i PSL nie wzięły udziału w głosowaniu. Nowy skład KRS został wybrany już w pierwszym podejściu.źródło: ShutterStock

Sejm powołał wczoraj nową Krajową Radę Sądownictwa. Ale to nie koniec sporów. Rozdźwięk między opozycją i środowiskiem sędziowskim a PiS tylko się pogłębił

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • bosze(2018-03-07 08:16) Zgłoś naruszenie 1718

    boją sie nawet ujawnić którzy sedziowie podpisali im listy z głosami poparcia kandydatury do KRS hehe

    Odpowiedz
  • ???(2018-03-07 08:49) Zgłoś naruszenie 1614

    " Dowodem na to jest wczorajsza rezygnacja z funkcji przewodniczącej KRS prof. Małgorzaty Gersdor" --to może ta królewna zastapi nam większość parlamentarną skoro ma taką władze?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2018-03-07 11:01) Zgłoś naruszenie 1513

    I znowu tylko knuja jak to zablokować pracę nowej KRS. Jestescie ŻENUJĄCY!!!!!!! Zamiast wnieść coś konstruktywnego w pracę to tylko rzucanie kłod pod nogi. Na nienawisci nic się nie zbuduje

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • boze cos polske pokaral dziadami(2018-03-07 08:41) Zgłoś naruszenie 1417

    najstraszniejsze jest poparcie ala poslow kukiza ta farse oni sa jak kosmici obrzydliwe towarzystwo fuj siara i szambo

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-03-07 09:38) Zgłoś naruszenie 1412

    Jak nie zwoła, to popełni przestępstwo niedopełnienia obowiązków z 231 k. k. , więc raczej nie ma wyjścia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • b(2018-03-07 09:13) Zgłoś naruszenie 112

    Mozna zmienic ustawe i powierzyć zwolanie krs komu innemu. Proste

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • haha(2018-03-07 08:13) Zgłoś naruszenie 1113

    jarek zwoła i powoła przecież teraz w PL jest woln aamerykanka po co jakies przepisy?...az się dziwie ze zachowywali pozory legalnosci przy zmianie KRS mogli przecież ogłosić ustami klempy i byłoby haha

    Odpowiedz
  • Orzeł(2018-03-07 13:30) Zgłoś naruszenie 86

    Dziwi mnie że ci co piszą negatywne komentarze odnośnie KRS starają się wymądrzać a prawa nie znają. Więc wytłumaczę: sędziowie NIE są od negowania prawa, tylko od jego stosowania nawet jeżeli im się to prawo nie podoba. Próbuje się od paru miesięcy wprowadzić ANARCHIE i chaos w sądownictwie, a starają się to robić tacy jak Żurek, Morawiec, Markiewicz czy Przymusiński. Wstyd was nazywać sędziami którzy nawołują do nieposłuszeństwa wobec własnego państwa. WY POWINNIŚCIE ZOSTAĆ USUNIECI Z ZAWODU

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Do Kaka(2018-03-07 13:41) Zgłoś naruszenie 64

    Nie sedziowie ani opozycja sa od decydowania co jest konstytucyjne czy nie, tylko Trybunal Konstytucyjne. Ile razy mozna to tlumaczyc ludziom ktorzy nie znaja sie na prawie a feruja wyroki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obiektywny(2018-03-07 12:13) Zgłoś naruszenie 52

    Nowa Rada wybiera nowego przewodniczącego, prezydium, komisje stałe itd. Dziwne by było, gdyby nie ustąpiła.

    Odpowiedz
  • Dopóty dzban wodę nosi ....(2018-03-07 17:36) Zgłoś naruszenie 40

    Jak uczciwi i niezależni sędziowie nie zrobią porządku z pozostałą Kastą , to zrobi to w końcu suweren, dając pełną władzę PIS do zmiany Konstytucji, a więc i utemperowania samowolki III władzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MasterBreslau(2018-03-07 16:02) Zgłoś naruszenie 32

    Raz na zawsze należy skończyć z kasta pasożytów żerującą na garnuszku skarbu państwa. W marcu 68 wydawali pośrednio bilety w jedną stronę , dziś wydają bilety też w jedną stronę: zrujnować człowiek , zero resocjalizacji i sprawiedliwośći w tym kraju. Sędzia kolega po fachu , kolekcjoner pendrive itp gadżetów z elektromarketów dalej bierze pensję w Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. To jest prawdziwa kasta sądownicza.

    Odpowiedz