Klienci nie muszą godzić się na marketing. GIODO zajmie się sprawą listów wysyłanych przez Tauron

autor: Sławomir Wikariak11.01.2018, 07:54; Aktualizacja: 11.01.2018, 08:24
GIODO zachęca wszystkich, by uważnie czytali pisma z prośbami o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.

GIODO zachęca wszystkich, by uważnie czytali pisma z prośbami o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.źródło: ShutterStock

GIODO zbada z urzędu sprawę pism, których odbiorcy mogą się czuć przymuszeni do podpisania zgód na przetwarzanie swych danych osobowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • rozalka(2018-01-11 08:52) Zgłoś naruszenie 64

    też odczytałam, że muszę wypełnić ankietę i...wypełniłam i odesłałam, dałam się nabrać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2018-01-11 13:07) Zgłoś naruszenie 61

    Ja dodzwonilm sie do konsuultanta do Katowicby upewnic się czy to ich pismo okazalo sie ze tak trzeba bylo zakreslis sześć pytań .meil teleon datę i czytelny podpis.ale tera ju kosz w zasiegu i nie wysle.nie wiem na co pojdzie moj podpis.i inne odpowiedzi dosaje faktury i oplacam niby za prad choc nie wiem za cp tam płacę .tam tyle roznych oplat .ktorych ja nie rozumiema placić musze.

    Odpowiedz
  • qwerty(2018-01-11 14:26) Zgłoś naruszenie 70

    Czy to nie wyłudzanie danych ? Mają mój adres, ale adresu uaktualniać nie chcieli. Żądali nr telefonu i adresu mailowego. A ja nie muszę mieć ani telefonu, ani maila....... Jednak dla zachowania prawdy, jest informacja, że nie trzeba podawać tych danych. Na środku str. 2 niedużym drukiem. Wyrzuciłem do kosza.

    Odpowiedz
  • asa(2018-01-11 15:09) Zgłoś naruszenie 140

    a ja to olałem i wywaliłem do kosza

    Odpowiedz
  • tak robiom wdowy w bambuukkkoooooo(2018-01-11 21:21) Zgłoś naruszenie 12

    Na pytanie poselskie o przyczyny niewypłacenia wdowom oraz sierotom po zmarłych górnikach rekompensat z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla odpowiedział w środę, 10 stycznia, na początku bieżącego posiedzenia Sejmu RP przedstawiciel Ministerstwa Energii, sekretarz stanu Grzegorz Tobiszowski. Posłowie Mieczysław Kasprzak i Jan Łopata z PSL chcieli dowiedzieć się, czy odmowa wypłaty rekompensat po 10 tys. zł wdowom i sierotom po górnikach, którzy zginęli w pracy w kopalniach, była zamiarem autorów ustawy, czy może przeoczono tę grupę w pośpiechu przy ekspresowym procedowaniu projektu w Sejmie i Senacie. - Dlaczego akurat tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, bo stracili w kopalni członka rodziny, pozbawiono świadczenia? - dopytywali posłowie. - Nie było przeoczenia - odpowiedział wiceminister Grzegorz Tobiszowski, dziękując za poruszenie sprawy. - Mam tylko prośbę, aby nie mówić, iż pozbawiliśmy kogokolwiek świadczeń. Było odwrotnie. To my przywróciliśmy częściowo świadczenie odebrane wcześniej nie przez nas - zastrzegł wiceminister. Grzegorz Tobiszowski tłumaczył, że w zakresie zdefiniowania grupy uprawnionych do rekompensaty obowiązującą ustawę zbudowano w oparciu o pomysły z trzech projektów (w tym obywatelskiego, który złożono w 2016 r.). - Mogliśmy uprawnić do rekompensaty tylko tych emerytów, którzy pobierając deputat, utracili go, aby nie mieć problemów z zaskarżeniem przyjętych rozwiązań przez inne branże, albo z narażeniem się na odpowiedzialność za udzielenie niedozwolonej pomocy publicznej - akcentował wiceminister energii. Podkreślił, że w ślad za projektem społecznym podstawowy katalog uprawnionych postanowiono i tak rozszerzyć o wdowy i sieroty po emerytach i rencistach górniczych. Warunkiem było jednak, aby pobierali oni w przeszłości po przejściu na emeryturę lub rentę świadczenie, które następnie odebrano. Niestety nie spełniają go czynni pracownicy kopalń, którzy ulegli wypadkowi przy pracy, nawet jeśli był on tragiczny. Grzegorz Tobiszowski przyznał, że w środowisku górniczym analizowany jest problem dotyczący innej grupy ok. 12 tys. osób. Mianowicie tych, którzy jeszcze jako pracownicy kopalń (podczas przenoszenia z KW i KHW do PGG) tracili deputat węglowy i krótko potem przeszli na emeryturę. - Ze stroną społeczną w każdej ze spółek po pierwszym półroczu będziemy analizować, co można zrobić z tą grupą pracowników w sprawie wypłacenia im rekompensaty - przypomniał Tobiszowski, zaznaczając, że pieniądze na ten cel nie mogą już jednak pochodzić z budżetu państwa. Posłowie interesowali się również, dlaczego wielu wnioskodawców, którzy nie otrzymali rekompensaty, wciąż czeka na odpowiedź ze spółek wypłacających świadczenie. - Tam, gdzie nie ma odpowiedzi, w miażdżącej większości poproszono wnioskodawców o doniesienie brakujących dokumentów i czas rozstrzygnięcia przesunął się. Nastąpiły już wzmocnienia kadrowe w zespołach obsługujących wypłatę świadczeń, udostępniono infolinię, gdyż wielu wnioskodawców nie potrafi nawet określić, z czym mają problemy formalne i pomagamy im - wyjaśniał Tobiszowski. Podkreślił, że do dzisiaj przelano na konta bankowe ok. 190 tys. rekompensat. Grzegorz Tobiszowski potwierdził, że kontrowersyjnych przypadków w różnych grupach, które uważają, że zasługują na rekompensatę, ale zostali pominięci w ustawie (jak właśnie wdowy po poszkodowanych w wypadkach przy pracy, pracownicy pozbawiani deputatu na krótko przed przejściem na emeryturę i in.) jest ok. 40 tys. Tagi: deputaty grzegorz tobiszowski sejm Kategorie: Kilka słów na temat... Wokół faktów Typ: Kraj REKLAMA 16 komentarzy

    Odpowiedz
  • jot(2018-01-12 03:56) Zgłoś naruszenie 00

    Enea również wysyła pisma podobnej treści. Zastanawiam się ile osób przy przymusowej rejestracji kart telefonicznych była pytana o zgodę na przetwarzanie danych, wątpię żeby pytano, zwłaszcza starsze osoby.

    Odpowiedz
  • Krystyna(2018-01-12 09:13) Zgłoś naruszenie 11

    A ja wszystkie zaznaczyłam na NIE. Może w końcu przestaną do mnie dzwonić i przysyłać coraz to nowe propozycje zmiany umowy na ~~~~ BARDZIEJ KORZYSTNĄ ?????

    Odpowiedz
  • Janusz Kamiński(2018-01-12 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze. Bo spamują i spamują...

    Odpowiedz