Rejestracja pojazdu zabytkowego 2018

autor: Maciej Suchorabski24.12.2017, 12:00
Rejestracja pojazdu zabytkowego

Rejestracja pojazdu zabytkowegoźródło: ShutterStock

Kiedy twój samochód może zostać zarejestrowany jako zabytkowy i jak przejść przez poszczególne etapy tej procedury? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Kokoszka(2018-09-19 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest łatwo zarejestrować taki pojazd, ale wydaję mi się, że jak auto jest kupowane za pośrednictwem http://richtermotors.com/ , to część formalności biorą na siebie specjaliści z tej firmy. W końcu to oni na co dzień mają do czynienia z youngtimerami.

    Odpowiedz
  • MOTONITA(2018-08-11 11:38) Zgłoś naruszenie 01

    artykuł stanowi jedna wielka głupotę, niezgoda z przepisami. Nie wiem kto pisze takie głupoty bo nawet student na 1 roku prawa by nie napisał takiego czegoś... autorem jest gimnazjalista ?

    Odpowiedz
  • Michał(2018-07-30 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Mnie interesuje coś podobnego co do zasady, ale W DRUGĄ STRONĘ. Mam samochód,który spełniał by kryteria zarejestrowania jako zabytek. Tylko że... Myślę nad tym, ponieważ drażnią mnie coroczne przeglądy w nim - znam jego stan, bo sam przy nim robię mniejsze rzeczy, a większe oddaję mechanikom w związku z brakiem sprzętu i miejsca do np wyciągnięcia i remontu silnika (parking pod blokiem). To co mnie interesuje, to czy JEŚLI ZECHCĘ ODWRÓCIĆ TAKI STAN (z pojazdu zabytkowego znów go zmienić w pojazd codziennego użytkowania), to czy jest taka możliwość? Najchętniej bym wóz wyrejestrował na czas aż będę w stanie zdobyć pieniądze potrzebne na jego doprowadzenie do mechanicznego stanu idealnego, ale 6 mies i tak mnie nie zbawi w żaden sposób, więc ten punkt odpuszczam i płacę OC :/

    Odpowiedz
  • abc(2018-06-04 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie w ustawie jest mowa o tym, że uprawniony rzeczoznawca musi uczestniczyć w procedurze wpisania do zabytków? Białą kartę można uzupełnić samemu, jeżeli zrobi się to w prawidłowy sposób...

    Odpowiedz
  • war(2018-04-10 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    czy przy przerejstrowaniu samochodu zabytkowego , kupionego w Polsce , trzeba oddać żółte tablice w nowym urzedzie powiatowym i wymienić na nowe czy mogą zostać stare?

    Odpowiedz
  • gal anonim(2018-03-22 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pojazd zabytkowy nie musi spełniać wymogów co do świateł ( obecnie obowiązujących przepisów ) ale jeśli ma zagrażać z jakiegoś powodu ruchowi na drodze diagnosta w trakcie badania ma prawo zakazać poruszania się pojazdem np. po zmierzchu . Obecnie wytyczne co do wpisania pojazdu do wojewódzkiej ewidencji zabytków mówią o wieku min. 30 lat. W szczególnych wypadkach mniej niż 30 lat :(

    Odpowiedz
  • Michał(2018-02-18 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wygląda obecnie sytuacja z przystosowaniem świtałem na polski drogi. Jest wymóg dla pojazdów zabytkowych ,aby spełniały te wymagania?

    Odpowiedz