statystyki

Zmasowana krytyka I prezes Sądu Najwyższego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz21.11.2017, 07:19; Aktualizacja: 21.11.2017, 08:21
Małgorzata Gersdorf

Małgorzata Gersdorfźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W środowisku sędziowskim nie milkną dyskusje nad przygotowanym przez I prezes Sądu Najwyższego projektem zmian w ustawie o SN. Tym razem głos na ten temat zabrało stałe prezydium Forum Współpracy Sędziów.

Reklama


I jest to głos bardzo krytyczny. „W naszej ocenie projekt ten, nawiązując do programu aktualnie rządzącej partii politycznej, zawiera rozwiązania prowadzące do naruszenia niezawisłości sędziowskiej i niezależności władzy sądowniczej” – piszą sędziowie w podjętej wczoraj uchwale.

Profesor Gersdorf dostaje się m.in. za propozycję wprowadzenia ławników do składów orzekających o sprawach dyscyplinarnych m.in. sędziów i adwokatów. Zdaniem FWS w ten sposób obniżona zostałaby ranga SN. Z krytyką spotkało się również to, że projekt nie zakazuje pełnienia funkcji sędziego społecznego przez osoby duchowne. To, zdaniem członków prezydium, byłoby czytelnym i oczywistym zerwaniem z rozdziałem kościoła od państwa.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • o(2017-11-21 09:06) Zgłoś naruszenie 2719

    kasta chciałaby nadal rządzić

    Odpowiedz
  • Pan Cigito(2017-11-21 10:20) Zgłoś naruszenie 2211

    Polskie z nazwy sądy i niepolskie interesy .

    Odpowiedz
  • rebus(2017-11-21 08:46) Zgłoś naruszenie 196

    Czy to jest ustawka, części zarządu Stowarzyszenia Iusticja i pierwszej PSN ? Czy coś obiecali ?

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2017-11-21 09:19) Zgłoś naruszenie 1710

    A co na to Unijne „ministerstwo prawdy”

    Odpowiedz
  • końskie pióro..(2017-11-21 10:56) Zgłoś naruszenie 1711

    dlaczego sędziom zabrania się przechodzenia w stan spoczynku ? ..(emerytura) -- przecież to nieludzkie..!!! ci ludzie wypruwają sobie żyły ,zdzierają gardła, od rana do wieczora harują jak.... ? a Społeczeństwo tego nie zauważa nie broni tych ludzi, Konieczna jest ogólnopolska manifestacja w ich obronie . Powinni włączyć się "przodownicy unijni"...dość wyzysku - "kwiatu polskiej niezawisłości" w barwnej demokracji.!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • helmut(2017-11-21 17:19) Zgłoś naruszenie 1311

    Popieram p.Gadowskiego! Rozgonić to towarzystwo zwłaszcza, że Żurek to hochsztapler, jak podawała prasa, zapomniał wpisać do deklaracji majątkowej wszystkich posiadłości, a swoje dzieci podawał do sądu. Są pracownikami państwa więc państwo powinno im przestać płacić wtedy protest głodowy będzie miał sens chociaż już pewnie nakradli tyle, że do końca życia im starczy.

    Odpowiedz
  • windykator(2017-11-21 17:17) Zgłoś naruszenie 108

    Rząd pragnący reformować państwo nie może tego robić na kolanach wobec przestępców.

    Odpowiedz
  • proste i jasne ....(2017-11-21 18:32) Zgłoś naruszenie 96

    zlikwidować immunitety -- wtedy okaże się, kto będzie chciał zostać : sędzią,prokuratorem czy parlamentarzystą.!!

    Odpowiedz
  • mirs(2017-11-22 13:21) Zgłoś naruszenie 30

    Czy jeżeli sędziwie będą popierali jedynie słuszną partię, to automatycznie przestana być obrażani i nazywani "kastą"?

    Odpowiedz