statystyki

Dekrety i zarządzenia rządu emigracyjnego są już w sieci

autor: Emilia Świętochowska05.10.2017, 07:36; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:25
Jak podkreśliła w czasie uroczystości premier Szydło, pokazują one, że w czasie wojny, okupacji, a następnie PRL-u w sposób nieprzerwany ogłaszano akty normatywne, co stanowi dowód na trwanie polskiego rządu.

Jak podkreśliła w czasie uroczystości premier Szydło, pokazują one, że w czasie wojny, okupacji, a następnie PRL-u w sposób nieprzerwany ogłaszano akty normatywne, co stanowi dowód na trwanie polskiego rządu.źródło: ShutterStock

 Setki aktów prawnych i innych oficjalnych dokumentów wydanych w latach 1939–1990 przez polski rząd na uchodźstwie zostały wczoraj oficjalnie upublicznione przez premier Beatę Szydło.

Reklama


Nieudostępniane do tej pory dzienniki urzędowe będzie można przeglądać w systemach informatycznych prowadzonych przez Kancelarię Sejmu oraz Rządowe Centrum Legislacji.

Wśród zdigitalizowanych dokumentów są m.in. dekrety, zarządzenia, projekty budżetów, akty mianowania i odwoływania ze stanowisk państwowych, wykazy odznaczeń, a także ważniejsze przemówienia wygłaszane z okazji świąt i rocznic narodowych czy w momentach kryzysowych dla Polski.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane