statystyki

Joanna Bitner - nowa prezes SO w Warszawie jest odważna, pracowita i empatyczna

autor: Małgorzata Kryszkiewicz19.09.2017, 11:23; Aktualizacja: 19.09.2017, 11:48
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędzi

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędziźródło: ShutterStock

Ma własne zdanie i nie boi się go wyrażać. Taka jest Joanna Bitner, sędzia, która stanęła na czele największego sądu okręgowego w Polsce.

Reklama


Jej powołanie na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie wywołało niemałą burzę w mediach. Część z nich od razu przyszyła jej łatkę „człowieka Ziobry”. Pojawiły się nawet oskarżenia, że robi karierę na krzywdzie poprzedniej prezeski warszawskiego sądu – Małgorzaty Kluziak. To zresztą okazało się nieprawdą, gdyż Joanna Bitner objęła funkcję już po zakończeniu kadencji swojej poprzedniczki. Zainteresowanie mediów wzięło się oczywiście stąd, że od 12 sierpnia obowiązują nowe przepisy, które pozwalają ministrowi sprawiedliwości w sposób zupełnie arbitralny, bez konieczności konsultowania tego ze środowiskiem sędziowskim, obsadzać stanowiska funkcyjne w sądach. A to powoduje, że każda taka decyzja wywołuje poruszenie.

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędzi.

– Joanna Bitner to osoba bardzo empatyczna, nie zamyka oczu na problemy ludzi przychodzących do sądu. Jednocześnie ma bardzo wyostrzone poczucie niezawisłości, jest kompletnie niesterowalna – wymienia Piebiak. I dodaje, że ceni w niej również bezkompromisowość. – Sędzia Bitner dała się już poznać jako osoba mająca własne zdanie na najważniejsze kwestie dotyczące sądownictwa – zauważa wiceminister.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Marek Czajkowski(2017-09-26 14:56) Zgłoś naruszenie 10

    Pani Joanna Bitner bardzo odważną i sprawiedliwą Sędzią. Miałem przyjemność być uczestnikiem orzeczenia Pani Joanny Bitner które było dla mnie niekorzystne ale uzasadnienie było bardzo rzeczowe i zasadne. Wiem co mówię z uwagi na fakt, że mam długoletnie doświadczenie z wymiarem sprawiedliwości Zachęcam do przeczytania art. „Dlaczego cisza nie potrwa długo” , „Bezprawiem w bezprawie” – NMP Kontrateksty. Jestem dumny jako obywatel z takiego Prezesa Sądu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane