statystyki

Rząd sięga po środki na wsparcie ofiar i zakupi nowy sprzęt dla policji i prokuratury

autor: Piotr Szymaniak10.05.2017, 07:33; Aktualizacja: 10.05.2017, 09:10
prawo, sprawiedliwość

Projektowane przepisy dają ministrowi sprawiedliwości ogromną swobodę w dysponowaniu środkami przeznaczonymi na pomoc pokrzywdzonym i postpenitencjarnąźródło: ShutterStock

Pieniądze z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym będą mogły zostać wykorzystane na zakup sprzętu dla policji i prokuratury.

Takie zmiany w przepisach kodeksu karnego wykonawczego wpleciono do poselskiego projektu nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Przewiduje on rozszerzenie celów funduszu i dopuszczenie możliwości korzystania z jego środków nie tylko przez organizacje pozarządowe, ale także jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych.

„Celem tego rozwiązania jest umożliwienie udzielania świadczeń określonego rodzaju przez jednostki publiczne w miejscach oddalonych od najbliższej organizacji pozarządowej, która wygrała konkurs. W ten sposób zmniejszą się koszty finansowe po stronie funduszu i uciążliwości dla beneficjentów związane z dojazdem do najbliższej siedziby organizacji” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Tym samym pieniądze z funduszu dla pokrzywdzonych będą mogły trafiać także do policji czy prokuratur. Z jednej strony będzie można je spożytkować m.in. na tworzenie przyjaznych pokoi przesłuchań, z drugiej – np. na zakup sprzętu dla policji bądź służby zdrowia lub szkolenie śledczych (patrz infografika).


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • myśliciel(2017-05-11 07:08) Zgłoś naruszenie 00

  Drodzy Rodacy. Proponuję pujść dalej. Z pieniędzy przeznaczonych na pensje dla ministrów - zakupić w/w sprzęt. Czyli po prostu obciąć pensje ministrom ( np. przez dwa lata każdemu po 1000 zł miesięcznie)

  Odpowiedz
 • prawnik - Szczecin(2017-05-17 07:47) Zgłoś naruszenie 00

  Trzy wpisy i we wszystkich tyle "głębi" myśli, że aż strach. Żaden też chyba nie przeczytał artykułu. Czasem jednak warto milczeć niż ośmieszać się na publicznym forum.

  Odpowiedz
 • MT(2017-05-11 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy dostaliście 500+ ale ile dostaliście na - w podatkach ustawach, opłatach itd....

  Odpowiedz
 • IUDEX(2017-05-11 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  Coraz bardziej opresyjne państwo pis.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane