statystyki

Julia Przyłębska: Prezes, która w środowisku nie budzi zaufania

autor: Emilia Świętochowska22.12.2016, 08:08; Aktualizacja: 22.12.2016, 08:20
Sędzia Julia Przyłębska

Sędzia Julia Przyłębskaźródło: PAP

Przez ostatnie miesiące Julia Przyłębska walnie przyczyniała się do paraliżowania prac TK. Teraz ma w nim zaprowadzić nowe porządki.

Reklama


– Chciałbym, aby zakończyły się wokół trybunału i w trybunale te gorszące spory, które do tej pory trwały i które powodowały, że stracił on możliwość normalnego funkcjonowania – powiedział prezydent Andrzej Duda po wręczeniu nominacji nowej prezes TK. Jak przekonywał, w sędzi Przyłębskiej widzi osobę, dzięki której trybunał powróci do normalnej pracy, a także odzyska wiarygodność poważnie nadwerężoną przez trwający od przeszło roku konflikt.

Czy nowa prezes spełni te nadzieje? Środowisko sędziowskie wprawdzie nie jest zaskoczone, że wybór prezydenta padł właśnie na nią, ale, mówiąc oględnie, do nowej prezes jest nastawione sceptyczne. – Jeśli nie dopuści do orzekania trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji, będzie to oznaczało, że nie jest sędzią myślącym niezależnie. A całe jej dotychczasowe postępowanie właśnie na to wskazuje – mówi jeden z sędziów rejonowych, zastrzegając swoją anonimowość.

W centrum sporu o TK Przyłębska znalazła się nieoczekiwanie rok temu, gdy PiS w kontrowersyjnych okolicznościach przepchnął kandydaturę pięciu „swoich” sędziów. Ci, z którymi się przyjaźniła, teraz zachodzą w głowę, dlaczego zaangażowała się w politykę. – Znałem ją przez wiele lat także prywatnie, choć nasz kontakt się urwał. Mimo wszystko byłem bardzo zdziwiony rolą, w jakiej zaczęła występować. Zupełnie nie rozumiem jej motywacji – przyznaje jeden z byłych sędziów poznańskiego sądu okręgowego. I dodaje, że nigdy nie rozmawiał z nią o polityce i nie miał pojęcia o jej sympatiach partyjnych.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-12-22 09:10) Zgłoś naruszenie 3654

    Gratulacje dla Pani Prezes Przyłębskiej. Miejmy nadzieję , że wreszce chociaż z TK będzie spokój . A czerwony lewak Timmermanns poucza POLSKIEGO PREZYDENTA w Europarlamencie!!! Ten bolszewicki ggargamel, w którego kraju kobiety regularnie dostają lanie śmie twierdzić - DZIĘKI TAKIM ****** JAK SWETRU , KOPACZ, POMASKA i inne buraki - ze dyskryminowanie Polski jest "jego PASJĄ"!!! i on tego tak nie zostawi. ------------------------------------Dlaczego nasi europosłowie nie wszczynają DEBAT o zagrożeniu Europy przez RFN oraz Włochy,które tolerują przywożenie imigrantów przez mafię?

    Odpowiedz
  • zofia(2016-12-22 09:00) Zgłoś naruszenie 3040

    Jakoś tak jest, że dziewczyna zawsze jest do ciężkiej roboty, a co rzuca się w oczy ... to dziewczyny dostają ważne, wymagające ogromnych kompetencji i pracowitości stanowiska właśnie od prawicy, lewactwo obsadzało wszystko tłustymi, leniwymi i niekompetentnymi dziadami ... hej ślepe i głuche i bezrozumne feministki, może byście wreszcie przejrzały na oczy albo przestały ściemniać, że walczycie o swoje prawa, bo od lewactwa ich nie dostaniecie .

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-12-22 10:55) Zgłoś naruszenie 2713

    Ale ona chorobliwa i chodzi na L-4. A tam , jest przecież PIS-ówką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • a środowisko juz się zdekomunizowało?(2016-12-22 10:57) Zgłoś naruszenie 2612

    Prezes nie jest dla środowiska, tylko dla dobra wymiaru sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • boro(2016-12-22 11:12) Zgłoś naruszenie 2323

    Krzykliwa baba ,miernota jako sędzina nawet mniej niż zero ! Dla przestępców konstytucyjnych z PiS to pasuje !Zobaczą jak to teraz można blokować TK ! Czas z takimi jak PiS na ŚMIETNIK polityczny !Mordercy demokracji w Polsce !

    Odpowiedz
  • skazany(2016-12-22 09:49) Zgłoś naruszenie 2249

    jak nowa Pani prezes nie pasuje hołocie, to wy,,,,,,,,ć z palestry. do budy komunistyczne kundle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • To kwalifikacje ... czy beztalencie ?(2016-12-22 12:01) Zgłoś naruszenie 1914

    Wszystko jasne ... SĘDZIA, ale z łapanki w PIS. Tyle poświęcił się dla dobra Partii PIS Piotrowicz ... a tu taki nietakt

    Odpowiedz
  • edek(2016-12-22 11:22) Zgłoś naruszenie 1917

    Im większa miernota,tym większą wdzięczność wobec partii.

    Odpowiedz
  • szczaw kredyt na 80 procent(2016-12-22 09:50) Zgłoś naruszenie 1930

    Kasta coc mruczy pałowac tak jak bolek POwiada do roboty do 67 lat za 1200 na trzy zmiany

    Odpowiedz
  • Polakko(2016-12-22 11:15) Zgłoś naruszenie 1632

    Komu nie pasuje? Proste, lewackim konfidentom. Za łby te ********* i do pierdla. PO-wskie ścier...o by się tak z prawicą nie pieściło. Dziś już tego oczywiście nikt nie pamięta co robili ci złodzieje. Pełna amnezja a filmy są pofałszowane, hipokryci i psy Merkelowej. Zdrady i donoszenia szkopom na Polskę wielu ludzi wam nigdy nie wybaczy!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wyborca(2016-12-22 17:04) Zgłoś naruszenie 134

    Gorąco w to wierzę i nie ukrywam że po wyborach oczekuję postawienie takich osób jak Ona przed Sąd i sprawiedliwie zostanie rozliczona za swoje czyny na rzecz państwa Polskiego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sprawiedliwości(2016-12-22 09:44) Zgłoś naruszenie 137

    AMEN......

    Odpowiedz
  • Ambasador(2016-12-26 00:08) Zgłoś naruszenie 100

    PiS uczynił z męża tej pani ambasadora Polski w Niemczech ......

    Odpowiedz
  • wyborca Dudy(2016-12-28 12:26) Zgłoś naruszenie 70

    Przestancie sie wyzywac od bolszewikow i moherow, bo rece opadaja. Spojrzcie trzezwo. Przyłebska jest żadna. Brak kwalifikacji i intelektualne zero. Zrezygnowała z pracy w sadzie okręgowym ze wskaźnikiem 40% źle wydanych(uchylonych) wyrokow! Nie ma żadnego dorobku naukowego i ma kierować profesorami! Kaczyński i Duda powinni sobie wybierać pomazańców nie pod kątem lojalności (choć większa miernota będzie bardziej wierna i wdzięczna). Są w prawicowym środowisku dużo lepsi, bardziej poważani prawnicy. PiS strzela sobie w stopę takim postępowaniem.

    Odpowiedz
  • tak jest(2016-12-22 17:18) Zgłoś naruszenie 416

    Srodowisku się nie podoba bo nie jest z komuny.

    Odpowiedz
  • Prawnik POLSKI(2016-12-24 12:23) Zgłoś naruszenie 16

    A te Q z PO NP to nie paralizuja sejmu, rzadu ---poprostu go terroryzuja!! art 128 & 3.,.,..,191 & 1.,.,.,.,224 & 1 kk mowi o tym wyraznie..

    Odpowiedz