"Samoloty policji trafią do rejestru cywilnego"

autor: Ewa Ivanova05.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 05.04.2011, 08:04

Jacek Zalewski - Nadzór cywilny nad statkami powietrznymi nie ograniczy wykonywania zadań operacyjnych. Nadal będą one mogły latać tam, gdzie statki cywilne mają zakaz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • walkro(2011-04-05 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    Serdecznie gratuluję temu Panu tragicznie miernej znajomości prawa polskiego i unijnego, że o Konwencji chicagowskiej, jako umowie międzynarodowej ratyfikowanej od 1959 r. i wiążącej RP nie wspomnę. Kto tego Pana z taką wiedzą zatrudnił na takim stanowisku ? Czyim znajomym jest ten Pan ?
    Tak się składa, że lotnictwo służb porządku publicznego, zgodnie z art 1 Konwencji chicagowskiej, no i w konsekwencji także art 1 ust 4 naszej ustawy z 3 lipca 2003 r. Prawo lotnicze (Dz. U. Nr 100, poz 696 z 2006 r. z późn. zm), że o rozporządzeniu PEiR Nr 219/2008 nie wspomnę (Dz. Urz UE Nr L-79), jest z definicji wyłączone z tej ustawy. A co ten Pan wie na temat art 145 tej ustawy ? Czy ten Pan kiedyś słyszał o rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej ws. organizacji oraz zasad funkcjonowania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWL LP) (Dz. U. z 2004 r. Nr 138, poz. 1464) ? O ile wiem, to nowela ustawy nad którą pracuje obecnie Sejm, nie obejmują tak drastycznych zmian. Pierwszy lepszy student prawa jest w stanie wykazać, że takie pomysły "falandyzacji" prawa muszą skończyć się sankcjami ICAO i EASA, jeśli ten Pan wie, co to są za instytucje i jakie uprawnienia posiadają. Zadziwiające jest też, że Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, mający ustawowy obowiązek nie dopuszczenia do łamania Konwencji i ustawy chętnie przychyla ucha argumentom MSWiA. Bardzo ciekawe, jak go do tego w MSWiA przekonano ? Nie chcielibyście się tego dowiedzieć ?

    Bo ja jestem zdziwiony, do granic absurdu faktem, że gazeta mająca w swojej nazwie "prawna" może publikować takie głupoty prawne bez własnego komentarza o ich bezprawności ? Wstyd i sromota Panowie i Panie Redaktorzy !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane