Dni otwarte u notariuszy: Nieznajomość prawa szkodzi

autor: Daria Stojak26.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 26.11.2010, 10:34

RENATA GRESZTA - Wprowadzając do notarialnej praktyki zawodowej dni otwarte, jako podstawowy cel stawiamy sobie przybliżenie problematyki związanej z instytucją dziedziczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • stin(2010-11-26 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Powszechnie jest wiadome, że na prawie Polacy znają się doskonale. ;-p
    "Goździkowa powiedziała."

    Odpowiedz
  • MK150(2010-11-26 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Akcja jest bez sensu, bo notariusz i tak nie może nic brać za tzw. porady związane z czynnościami notarialnymi. Czysty PR i wola pokazania ministrowi, jak wiele się robi dla ludu. Jeżeli kto myśli, że ta akcja sprawi, że lud będzie się orientował w prawie spadkowym, raczy żartować. Podczas dnia otwartego coś tam się dowie, a następnego już nic nie będzie kumał.

    Odpowiedz
  • storm(2010-11-26 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    MK150, to chyba oczywiste że DNI OTWARTE nie po sa organizowane żebym coś tam uswiadomić przeciętnemu obywatelowi, TYLKO po to żeby zwabić potencjalnych klientów, dac wizytówki kancelarii i umówic się na PŁATNE spotanie! Ale to akurat dotyczy WSZYSTKICH dni otwartych, WSZYSTKICH korporacji prawniczych a nie tylko notariuszy wiec nie ma się co oburzac !

    Odpowiedz
  • Jaś Wędroniczek(2010-11-26 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Notariusz udziela tzw. informacji prawnych całkowicie bezpłatnie, więc bzdurą jest sformułowanie "umówić się na PŁATNE spotkanie"... ;-)

    Odpowiedz
  • Nieznajomość prawa szkodzi???(2010-11-27 06:36) Zgłoś naruszenie 00

    Notariuszom chyba nie bardzo.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-11-27 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dajcie się zmanipulować tym obłudnym ludziom, którzy mówią, że coś jest za darmo. Prawda jest taka, że mamy kryzys, brak jest transakcji kupna-sprzedaży i to bardzo boli tę pazerną grupę prawników. Nie wierzcie notariuszom im tylko zależy na kasie, w ogóle się nie wysilają, żeby sprawę zbadać, nie wspomnę o intelektualnym co poniektórych notariuszy. Sami sobie nie potrafią w życiu doradzić, a co dopiero innym.

    Odpowiedz
  • Jaś Wędrowniczek(2010-11-27 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    do "Obserwator"
    Jakie badanie sprawy masz na myśli, bom ciekaw..? :-)

    Odpowiedz
  • maliniak(2010-11-28 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czy notariusz ma podpisany kontrakt ze spółdzielnią mieszkaniową? Zarząd spółdzielni odnośnie uwłaszczenia wysyła już od wielu lat do tego samego notariusza. Dzieje się to w Białymstoku.

    Odpowiedz