"Trzeba mieć mocne dowody na internetowego oszusta"

autor: Adam Makosz07.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.05.2010, 11:22

JOANNA WAGNER o transakcjach w internecie - Śledząc internetowe aukcje, pamiętajmy, że i tam mogą znaleźć się osoby nieuczciwe. Dobra cena przyciąga, ale również powinna nam dawać do myślenia. Pamiętajmy, że oszuści przede wszystkim wykorzystują nieuwagę, naiwność i pośpiech robiących transakcje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • A(2014-04-27 14:43) Zgłoś naruszenie 00

  To jeszcze mało - zebrać dowody, jeszcze trzeba udowodnić chęć oszukania. W psychologi jest to błąd poznawczy - czytanie w cudzych myślach, a w prawie - podstawa do udowodnienia oszustwa. Oszustw może zawsze się bronić, że nie chciał oszukać, ot coś sprzedał i myślał, że uda mu się wysłać towar, ale chwilowo go nie miał... Przestaje to być oszustwo z KK, tylko jakieś tam przewinienie, albo umorzą sprawę, bo nie można udowodnić oszustwa.

  Odpowiedz
 • orinoco(2010-05-07 20:00) Zgłoś naruszenie 00

  Cóż, szkoda że pani Joanna z Allegro nie dodała, że jeśli nawet mimo zastosowania się do jej wskazówek, zostaniemy przez nieuczciwego sprzedawcę wydutkani, to wszelkie powołane instytucje się na nas wypną. A Allegro i jego "administratorzy" w pierwszym rzędzie.
  I coś mam wrażenie, że nie jestem w tej opinii odosobniony.

  Odpowiedz
 • Yack(2010-05-07 16:01) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedyś sprzedawca (michal7810) oszukał mnie na kwotę 6,95 zł. Ponieważ chciałem się zabawić złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W wyniku wydanego wyroku pan "michal7810" musiał zapłacić blisko 1000 zł (grzywna + koszty). Moje 6,95 jest do odzyskania. Jak będę miał czas toi wystąpię o egzekucję komorniczą. Tak trzeba walczyć z chwastami.

  Odpowiedz
 • wydymany(2010-05-07 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  Allegro ma gdzieś kupującego dla nich liczy się tylko prowizja. Doświadczyłem tego już dwa razy. Policja z prokuraturą włącznie także mają Cie petencie w duuuu, umarzają lub odstępują od dochodzenia. Takie właśnie zachowanie ośmiela innych do dokonywania oszustw. Dostarczyłem policji wszystko a ta dalej prokuraturze, tylko ukarać kolesia a oni stwierdzili, że nic się nie stało. Nie przymusili go nawet do zwrotu gotówki. Tak właśnie jest w dzikim kraju. Wiedział Drzewiecki co mówi. Tak jeżeli coś kupujesz na allegro miej świadomość, że możesz zapłacić za towar a nie otrzymasz go nigdy, a na dodatek wszystkie powołane do tego instytucje włącznie z allegro oleją Ciebie ciepłym moczem.

  Odpowiedz
 • _autor(2010-05-07 08:31) Zgłoś naruszenie 00

  I tak Allegro przerzuciło problem oszustów na kupujących. Bo przecież nie zrezygnują z prowizji od oszustów. Działanie Allegro po zgłoszeniu oszustwa jest żadne. A co najważniejsze - jest nie skuteczne. Powoli staje się jasne, że Allegro to juz nie żadna okazja dla kupujących a coraz częściej powód do stresu i przykrości. Kto raz się naciął, tym bardziej za pierszym razem juz nie będzie kupował na żadnych aukcjach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane