Posługiwanie się kartą płatniczą na zagranicznych wakacjach jest bezpieczniejsze od noszenia gotówki w portfelu. Za wypłatę z bankomatu lub płatność kartą banki pobierają jednak prowizje. W przypadku kradzieży karty trzeba od razu zgłosić ten fakt i nie zwlekać do czasu powrotu do kraju.

Czy zapłacę prowizję za płatność kartą

Wyjeżdżam na wakacje za granicę. Nie chcę brać gotówki. Chciałabym regulować wszystkie swoje płatności kartą. Czy za taką usługę banki pobierają jakieś opłaty?

Czy bank zawsze odpowiada przy kradzieży karty

Wyjeżdżam na wakacje za granicę. Zabieram ze sobą karty płatnicze. Chciałabym wiedzieć co powinna zrobić, jeżeli ktoś mi je ukradnie albo je zgubię i osoba nieuprawniona dokona nimi płatności. Czy w takiej sytuacji bank zawsze ma obowiązek zwrócenia mi skradzionych pieniędzy?

Czy zapłacę prowizję za wypłatę w bankomacie

Nie chcę zabierać na zagraniczne wakacje gotówki, gdyż nie wiem, ile powinnam jej ze sobą zabrać. Wolałabym wypłacać pieniądze na miejscu z bankomatu. Czy za takie operacje banki pobierają prowizję?

Czy za granicą mogę płacić polską kartą

Na zagranicznych wakacjach wolałbym dokonywać płatności kartą. Mam jednak tylko konto w polskim banku. Czy użytkując wyłącznie polską kartę płatniczą, będę się nią mógł posługiwać za granicą?

Czy od razu muszę zgłosić kradzież karty

Wyjeżdżam w te wakacje za granicę. Zabieram ze sobą karty płatnicze i kredytowe. Czy w razie kradzieży karty podczas pobytu za granicą będę musiał zgłosić ten fakt jeszcze przed powrotem do kraju?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak bezpiecznie dokonywać transakcji finansowych za granicą.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.