Rowerzyści mogą wjechać na chodnik, tylko gdy pada śnieg lub jest mgła albo opiekują się dzieckiem w wieku do 10 lat. Za wjechanie na chodnik w innych przypadkach i przy ładnej pogodzie grozi mandat w wysokości 50 zł.

Czy trzeba bardziej uważać na rowery

Czytelnik zauważył, że po drogach jeździ znacznie więcej rowerzystów. Skręcając w prawo na skrzyżowaniu, zajechał drogę rowerzyście, który z jego prawej strony jechał przez skrzyżowanie prosto. Czy rower zawsze ma pierwszeństwo?

Czy rowerzyści mogą jechać obok siebie

Kierowca jadący samochodem miał problem, jak wyprzedzić dwa rowery jadące obok siebie. Gdyby jechały jeden za drugim, to manewr wyprzedzania wykonałby znacznie szybciej i w bezpieczniejszej odległości. Czy rowerzyści mogą tak jeździć?

Czy zawsze trzeba jechać drogą rowerową

Kierowca omal nie potrącił rowerzysty, który jechał obok niego. Nie spodziewał się go, gdyż obok jezdni na szerokim chodniku jest specjalna droga dla rowerów. Czy rowerzysta może korzystać z jezdni, gdy obok jest specjalna infrastruktura dla cyklistów?

Czy rowerzyści łatwiej opuszczą skrzyżowanie

Rowerzysta zastanawia się, jak bezpiecznie skręcić w lewo na ruchliwym skrzyżowaniu. Czy manewr ten ułatwią śluzy rowerowe?

Czy rowerzysta może jechać po chodniku

Osoba, która porusza się pieszo, zauważyła, że znacznie więcej rowerzystów jeździ chodnikami. Jest tak, nawet gdy ruch na jezdni jest mały i jest ładna, słoneczna pogoda. Czy rowerem zawsze można jechać po chodniku?

Czy rowerem można wyprzedzać w korku

Kierowca zauważył, że kiedy jechał w korku, to rowerzyści omijali go raz z prawej strony, a raz z lewej. Czy rowerzyści mogą wyprzedzać wolno poruszające się pojazdy?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zmieniły się przepisy dotyczące jazdy na rowerach.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.