W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze nie ma tłumu zdających. Od poniedziałku wiedza teoretyczna będzie sprawdzana na nowych zasadach. Dziś ostatnia okazja, żeby egzamin teoretyczny na prawo jazdy zdać na starych zasadach.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Rafał Gajewski informuje, że mimo dużej liczby zdających udało się uniknąć kolejek. W ostatnim tygodniu kierownictwo ośrodka pozwoliło na zdawanie egzaminu teoretycznego tylko tym, którzy zdawali po raz pierwszy.

Nieprzygotowani będą musieli zdać egzamin na nowych zasadach.

Lech Szczygielski, egzaminator nadzorujący wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej, że w mijającym tygodniu egzamin teoretyczny na prawo jazdy zdawało 10 razy więcej osób niż zwykle.

Reklama

Dziennie do egzaminu teoretycznego podchodziło około 500 kursantów.

Nowe przepisy wprowadzające między innymi nowe kategorie prawa jazdy, system zdawania egzaminów oraz elektroniczny obieg dokumentów wchodzą w życie 19 stycznia.

Tłok w warszawskich WORD - ach

Do późnych godzin wieczornych potrwają egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Dziś ostatni dzień obowiązywania starych zasad sprawdzianu. W warszawskich ośrodkach jest duży tłok, ale wszystko odbywa się zgodnie z wcześniej ustaloną kolejnością.

Ostatnie wolne miejsca na 19 stycznia były kilkanaście dni temu. Jednemu z egzaminowanych udało się nawet zapisać na dziś dziewiątego stycznia, ale warunkiem było podejście do egzaminu praktycznego tego samego dnia. Duża część osób, która zapisywała się w styczniu na egzamin teoretyczny będzie zdawać już na nowych zasadach.

Od jutra wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców nie będą już znali wcześniej pytań testowych. Będzie mniej czasu na odpowiedź. Nie można też będzie wracać do pytań, na które się już odpowiedziało.

Jednym z elementów teorii będzie specjalny test. Egzaminowany będzie musiał odpowiadać na pytania oglądając film pokazujący prawdziwe sytuacje na drodze. Przez pierwsze dni obowiązywania nowych zasad warszawskie WORD - y będą nieczynne.

Sprawdziany zostaną wznowione 24 stycznia.