Jak zachować się po kolizji drogowej

autor: Adam Makosz16.01.2013, 06:57; Aktualizacja: 16.01.2013, 08:16
Kolizja drogowa

Kolizja drogowaźródło: ShutterStock

Zima to okres zwiększonej liczby kolizji drogowych, które są spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi na drogach i nieostrożnym prowadzeniem pojazdów. Uczestnikami takich zdarzeń mogą stać się nawet najbardziej doświadczeni kierowcy. W razie stłuczki nie zawsze jednak od razu warto sięgać po telefon i wzywać policję. Jeżeli nie ma wątpliwości co do okoliczności zdarzenia, a w jego wyniku nikt nie ucierpiał, można ograniczyć się do spisania oświadczenia sprawcy kolizji. Będzie ono podstawą do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Kierowca(2013-01-17 02:02) Zgłoś naruszenie 00

    Redaktor chyba nie miał kolizji "na oświadczenie." Zawsze będę wzywał Policję niezależnie od czasu, jaki przyjdzie mi na to poświęcić. Ewentualnych innych strat można dochodzić od sprawcy drogą cywilną, ale tylko w przypadku jednoznacznego stwierdzenia, kto jest sprawcą całego zamieszania. Oświadczenie to bezwartościowy papierek.

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-01-16 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    sprawa jest prosta, należy sie przedstawić w ok. 200 przypadkach okazało się to sprawdzone, tak należy, przykładowo przedstawić się "poseł, poseł Burak jestem"

    Odpowiedz
  • qqaazz(2013-01-16 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    w telewizji,,, BABA na skrzyżowani cofała walnęła faceta który stał ,, wezwał policję bo baba ,,mówi ja nie cofałam,, monitorig potwierdza że baba cofała A ONA patrzy i mówi że nie pamięta że nie cofała,,, to niemożliwe

    Odpowiedz
  • *(2013-01-16 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    ...zxZ masz rację...przerabiałem ten temat i zawsze będę wzywał Policję :)

    Odpowiedz
  • zxZ(2013-01-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    - z "oświadczenia woli " - sprawca może się wyłgać w najprostszy sposób a mianowicie ,że został przez poszkodowanego zmuszony do jego wypisania poprzez grozbę pobicia itp. - nie chcesz mieć problemów to musisz również wybrać miękkie serce lub twardą...niewinny nie płaci mandatu ,a o notatkę służbową ze zdarzenia wystąpi ubezpieczyciel. Cisza ,spokój ,kasa na koncie.

    Odpowiedz
  • mark(2013-01-16 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie wezwiesz policji to są ogromne problemy , wszędzie i z każdym ubezpieczycielem a jak najedziesz na zwalony znak na drodze lub dziurę w jezdni to leżysz bezradny i jeszcze zrobią z człowieka idiotę i mówią czemu jechałeś tą drogą a nie inną !!! Paranoją !!!.

    Odpowiedz
  • kulka(2013-01-16 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    wyjść z samochodu przeładować broń i poszukać fotoradaru i ********

    Odpowiedz