Zamierzam wyleasingować sprzęt komputerowy na potrzeby biura. Czy po wydaniu towaru będzie możliwość odstąpienia od umowy?

Zamierzam wyleasingować sprzęt komputerowy. Czy umowa może nakładać na mnie obowiązek jego ubezpieczenia i naprawy w autoryzowanych serwisach?

Zamierzam wyleasingować firmowe auto na potrzeby prowadzonej przeze mnie pizzerii. Co w przypadku, gdy nie zapłacę w terminie raty leasingowej? Czy finansujący będzie uprawniony do rozwiązania umowy?

Firma leasingowa wezwała mnie do wniesienia opłaty, której nie przewiduje umowa. Powołała się na regulamin. Czy jego przepisy są obowiązujące?

Zawarłem umowę leasingu auta osobowego. Płatność pierwszej raty została ustalona na 20 lipca 2012 r. Samochód był gotowy do odbioru 14 lipca, jednak mogłem go odebrać dopiero 24 lipca, bo przebywałem na urlopie. Czy mogłem nie zapłacić raty w umówionym terminie?

Od kilkunastu miesięcy leasinguję samochód na potrzeby działalności gospodarczej. Niestety nie mam środków na kolejne raty. Umowa nie przewiduje takiej sytuacji. Czy mogę prosić firmę o zmianę harmonogramu spłaty?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:

Na jakie pułapki należy uważać, zawierając umowę leasingu

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.