Czy mogę się starać o unieważnienie

Jestem w związku małżeńskim od niecałego roku. W narzeczeństwie byłam zaledwie przez trzy miesiące i wydawało mi się, że poznałam dobrze swojego męża. Po ślubie okazało się, że cierpi on na impotencję i nie powiedział mi o tym w obawie, że go nie poślubię. Czy mogę się starać o unieważnienie ślubu kościelnego?

Czy można unieważnić drugie małżeństwo

Zawarłem małżeństwo z kobietą, która ukryła to, że poślubiła już wcześniej innego mężczyznę za granicą. Twierdzi, że sprawa jest w toku rozwodu. Czy mam szansę na unieważnienie ślubu?

Czy mogę złożyć skargę powodową

Mój syn poślubił kobietę, która rujnuje teraz jego życie. Z uwagi na to, że jest bardzo wierzącym człowiekiem, nie chce się zgodzić na zwykły rozwód. Dlatego postanowiłam, że będę próbowała doprowadzić do kościelnego unieważnienia ślubu. Czy mogę działać w imieniu syna?

Czy mogę zawrzeć tylko ślub kościelny

Jestem osobą głęboko wierzącą i nie chcę załatwiać urzędowych formalności związanych z procedurą przed urzędem stanu cywilnego. Czy mogę ograniczyć się wyłącznie do zawarcia ślubu kościelnego?

Czy jest możliwy rozwód kościelny

Po 7 latach przepełnionego konfliktami małżeństwa poznałem kobietę, z którą chciałbym spędzić resztę życia. Postawiła ona jednak warunek, że wyjdzie za mnie, o ile nasz ślub odbędzie się w kościele. Bez problemu uzyskam rozwód cywilny, a czy mogę w takiej sytuacji starać się także o rozwód kościelny?

Czy mogę zawrzeć już drugi ślub

Uzyskałam stwierdzenie nieważności małżeństwa przez Trybunał Metropolitarny. Czy mogę już zawrzeć kolejny ślub kościelny?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy można żądać unieważnienia małżeństwa kościelnego.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.