Czy intercyzę podpisuje się u notariusza

Chcemy z mężem podpisać umowę, na mocy której powstanie między nami rozdzielność majątkowa. Czy musimy się w tym celu udać do notariusza?

Czy małoletni może zawrzeć umowę

Moja córka nie ma ukończonych 18 lat. Uzyskała jednak pozwolenie sądu opiekuńczego na zawarcie małżeństwa. Czy w takim przypadku może przed wstąpieniem w związek małżeński podpisać intercyzę?

Czy zawierając umowę, trzeba określić ustrój

Nie podpisywałam z mężem żadnej intercyzy. Jednak rozważamy taką możliwość. Czy mamy do wyboru tylko rozdzielność majątkową?

Czy trzeba informować wierzycieli o umowie

Między mną a mężem istnieje rozdzielność majątkowa. Czy to prawda, że jeśli wierzyciele męża nie wiedzieli o zawarciu między nami intercyzy, nie wywiera ona wobec nich skutków.

Czy można zawrzeć intercyzę przed ślubem

Planuję zawarcie związku małżeńskiego. Chcę, żeby od chwili ślubu między mną a żoną istniała rozdzielność majątkowa. Czy możemy zawrzeć intercyzę jeszcze przed ślubem?

Czy intercyzę można rozwiązać albo zmienić

Przed wstąpieniem w związek małżeński zawarliśmy z żoną umowę małżeńską, na mocy której powstała między nami rozdzielność majątkowa. Czy możemy ją rozwiązać?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skutecznie zawierać małżeńskie umowy majątkowe.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.