Zwrot opłaty za kartę pojazdu się należy, ale bez odsetek

autor: Przemysław Molik12.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 12.08.2011, 08:46

Rejestrujący pojazd może się domagać zwrotu opłaty za wydanie karty pojazdu, która była pobierana niezgodnie z prawem, ale bez odsetek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • xxl(2011-08-13 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do kierowcy. Wypłacą.Ja po odwołaniach do sądu wyższej instancji wyrwałem-trwało to prawie pół roku, na necie są wzory pozwów.

    Odpowiedz
  • ssr(2011-08-12 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    do 1 okres przedawnienia 10 lat na zasadach ogólnych, sądy powszechne zasądzają odsetki od dnia, w którym starostwo odmówiło zwrotu wpłaconej kwoty, wcześniej trzeba wezwać o zwrot opłaty, to wynika z kodeksu cywilnego, że się należą odsetki, ps a do 5 pomyśl zanim coś napiszesz, to nie temida stanowi prawo!!!

    Odpowiedz
  • Myśl!(2011-08-12 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Temida ma się świetnie.

    Odpowiedz
  • kiero_WCa(2011-08-12 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    do 3: zibi

    Wiem że za swojego mogę się ubiegać, ale chodzi mi o to, ile mam na to czasu obecnie, tzn po jakim czasie roszczenie o zwrot mi się przedawni.

    Odpowiedz
  • zibi(2011-08-12 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    21-08-2003 - 14-04-2006 - za ten okres oddają. w tym czasie opłata musiała być. 100 % informacja . POZDR.

    Odpowiedz
  • Dziwny ten Sąd?(2011-08-12 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    "W ocenie sądu wynika to z tego, że przepisy prawa o ruchu drogowym nie zawierają podstawy prawnej do ich naliczenia".-czyli oszukiwać każdy może bez konsekwencji kary i naprawienia szkody-naprawdę ile lat się trzeba uczyć aby być takimi "Mądrymi"

    Odpowiedz
  • kiero_WCa(2011-08-12 07:34) Zgłoś naruszenie 10

    Wie ktoś ile jest czasu na ubieganie się o zwrot opłaty za kartę pojazdu?
    Przywiozłem furaka w 2004 ...

    Odpowiedz