Niewniesienie opłaty za parkowanie pojazdu jest wykroczeniem

autor: Katarzyna Wójcik-Adamska29.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 29.09.2009, 10:04

Znak strefa płatnego parkowania nie jest wyłącznie znakiem informacyjnym. Nakłada również na kierowców obowiązek uiszczenia opłaty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • gratuluję(2009-09-29 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    ... a karą za to wykroczenie powinien być strzał ostrzegawczy w tył głowy.

    Odpowiedz
  • Michał(2009-09-29 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Byłem świadkiem w Ostrowie Wielkpo., gdy kierujący niepełnosprawny- starszy człowiek poruszający się o lasce zanim :" dobiegł" po bilet parkingowy już otrzymał za wycieraczkę wezwanie do zapłaty Niegrzeczny bileter opryskliwie odpowiedził mu, że tłumaczenia nie interesują go - może skladać reklamacje do biura strefy. . Wyrażonej przez tego pana oceny biletera i jego przełożonych nie będę cytował, ale w pełni się z nią zgadzam

    Odpowiedz
  • xea(2009-09-29 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Michał z IP: 78.88.16.* (2009-09-29 08:55)

    Byłem świadkiem w Ostrowie Wielkpo., gdy kierujący niepełnosprawny- starszy człowiek poruszający się o lasce zanim :" dobiegł" po bilet parkingowy już otrzymał za wycieraczkę wezwanie do zapłaty Niegrzeczny bileter opryskliwie odpowiedził mu, że tłumaczenia nie interesują go - może skladać reklamacje do biura strefy. . Wyrażonej przez tego pana oceny biletera i jego przełożonych nie będę cytował, ale w pełni się z nią zgadzam

    zazwyczaj jest odwrotnie i to polskie cwaniaczki leją na przepisy i robia wszystko, że by nie zapłacić za parkowanie

    Odpowiedz
  • zdziwiony(2009-09-29 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do xea:częsciowo masz rację-ale tylko częściowo.Często tak robią miejscowi.Obcy nie będzie oszczędzał 2zł ryzykując mandat 50zł.Ja jedyny raz byłem w Sopocie/lipiec 2009/-chciałem coś zjeść,udało mi się zaparkować w bocznej uliczce i przy padającym deszczu znaleźć parkometr ok 400 m dalej.Gdy z uiszczoną opłatą wróciłem do samochodu,za wycieraczką,pięknie zapakowany w folię znalazłem mandat na kwotę 50zł.Następnego dnia po długim szukaniu udało mi się znaleźć miejsce do zaparkowania.Ja zostałem w aucie,żona udała się na poszukiwanie parkometru/są tylko na kilku głównych ulicach/-po 30sek.zjawił się gość i zaczął wypisywać mandat-ździwił się bardzo widząc,że jestem w aucie.Wczasie dyskusji wróciła żona z biletemzparkometru i tym razem obyło się bez opłaty karnej.Odtej pory Sopot oglądałem"przejazdem".

    Odpowiedz
  • Stanisław(2009-11-17 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj otrzymałem Tytuł Wykonawczy o zajęciu części emerytury na poczet kary 51 zł. za nie opłacenie opłaty parkingowej w 2007r. Jestem właścicielem pojazdu ,ale to nie ja byłem kierowcą i sprawcą rzekomego zdarzenia. Czy to zgodne z prawem?

    Odpowiedz
  • And.(2009-12-16 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Opisywane przypadki są typowe. Sam obserwowałem w Radomiu biletera, który czaił się wypisując "zza węgła" mandat. Kiedy kierowca oddalił się od samochodu prawie biegiem zrobił "wrzutkę" pod wycieraczkę, foto mandatu na aucie i szybko się oddalił. Biją ich, czy co?

    Odpowiedz
  • Aleksander(2010-01-05 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem mieszkańcem Zielonej Góry i mieszkam na ulicy Bankowej(strefa). Jak inni mieszkańcy ulicy , samochody które używam , parkuję na swojej posesji. W dniu 24.11.2009 podjechałem do domu . Nie miałem przy sobie klucza do bramy wjazdowej dlatego pozostawiłem samochód na ulicy. Udałem się do domu po klucze do bramy wjazdowej. Po kilku minutach wyszedłem z domu. Otworzyłem bramę i wsiadłem do samochodu, chcąc wjechać jak zwykle na swoją posesję. Niestety za szybą znalazłem wezwanie do wniesienia opłaty parkingowej. Dokładnie dziewięć (9) minut później od wystawienia wezwania, byłem już w ZGKiM w Biurze Strefy Płatnego Parkowania. Złożyłem obszerne wyjaśnienia i odpowiedni wniosek o anulowanie opłaty dodatkowej. Niestety ani odwołanie do kierownika strefy i później do prezydenta miasta nie umożliwiło mi anulowania kary. To skandal aby karać mieszkańców.

    Odpowiedz
  • jaro(2010-08-13 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam pytanie, ojciec dostał pocztą zawiadomienie ,że nie uiścił gdzieś tam opłaty parkingowej, załączono dwa zdjęcia auta tzn widać tylko tablice rejestracyjna auta, poza tym nic!!! przyszło mu do zapłaty 50 zł opłaty za parking na ULICY!!! i 100 zł kosztów windykacyjnych!! skandal! skad oni wzieli to zdjecie i czy to sie powinno płacic tym bandytom!?!?

    Odpowiedz