Niedzielska: Ile państwa w państwie

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk22.04.2011, 03:00

W ostatnią środę Trybunał Konstytucyjny uratował i podstawowy ład architektoniczny kraju, i nasze prawo do reagowania na psucie widoku z naszego okna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Zbyszek Niemczewski(2011-04-27 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Konstytucyjny w omawianym orzeczeniu uratował wyłącznie jedno – skostniałe już i mocno nieaktualne przekonanie, że organ administracji wie lepiej i powinien móc więcej. Nie jest właściwa ingerencja organów administracji wszędzie tam, gdzie w grę może wchodzić interes więcej niż jednego obywatela. W ten sposób nie uczy się odpowiedzialności. Jeśli mój sąsiad na swojej działce posadowi budynek, budowlę lub będzie korzystał z działki w taki sposób, że zmniejszy to wartość mojej nieruchomości to nie administracja powinna dbać o moje dobro lecz sam powinienem mieć możliwość skutecznego dochodzenia roszczenia o naprawienie szkody. Troską państwa powinno być aby proces w tej sprawie był dostępny i aby trwał krótko.

    Odpowiedz
  • Lyberał(2011-04-26 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ilekroć razy próbuję się przekonać do PiS, za każdym razem wyjeżdżają z takimi faszystowskimi tekstami. Jak to mówią: raz sierpem raz młotem w (czerwoną) totalitarną chołotę!

    A sz. p. Niedzielska powinna się zastanowić, czy czytanie takich głupot nie narusza psychiki i dóbr intelektualnych czytelnika. To też trzeba regulować, wprowadźmy cenzurę.

    Odpowiedz
  • badziewiak66(2011-04-24 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to kraj w którym jeszcze długo nie można będzie ufać ludziom. Wystarczy przykład fotoradarów. Ustawodawca upoważnił do ich używania straż miejską , licząc na to że będzie bezpieczniej. Statystyka pokazała , że nie jest bezpiecznej , a fotoradary stały się biznesradarami. Wynaturzenia do jakich doszło przyćmiewają najśmielsze wyobrażenia. Wniosek : dla kasy wszystko !! Ustawa wzruszona przez Trybunał prowadzić mogła do rzeczy jakich się zdrowym na umyśle ludziom nie śniło. Nie miała nic wspólnego z wolnością gospodarczą i forowała jedynie interes kapitału. Przez kogo została napisana to już sami się domyślcie. Mnie na tych przykładach martwi co innego. Widoczne jest bowiem gołym okiem jak proces stanowienia prawa poddany jest wielkim pieniądzom. Sejm stał się miejscem do kupczenia prawem , pisania go na zamówienie , a nawet uchwalania ustaw przyniesionych do Sejmu. Może czas w końcu na szczegółowe, indywidualne rozliczanie posłów z wykonywanej pracy na rzecz społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Di(2011-04-22 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Polaku drogi, czy jeśli robotnik budowlany nie umie używać jakiegoś narzędzia na budowie, to znaczy to, że budowa jest niesłusna i fuj, i trzeba przestać budować? Może raczej warto rozejrzeć się za nowym robotnikiem? A skoro koledzy i kolesie wydają nie tak jak trzeba i nie temu, kto potrzebuje i zaslużył pozwolenia czy inne decyzje, to może mamy chorą administrację, a nie złe prawo? Może należałoby zmienić urzędników ze starostwa i nie majstrować systemowo w przepisach budowlanych? Czy to nie przyszlo Ci do głowy, dryfujący pasażerze szalupy???

    Odpowiedz
  • Polak(2011-04-22 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    taa, proponuję jeszcze pozwolenie "na ubieganie się o pozwolenie" no i oczywiście certyfikat solidego inwestora, wydawany przez kolegę, kolegi ze Starostwa Powiatowego. Przydałoby się także zaświadczenie, że inwestor daje rękojmię prawidłowego prowadzenia budowy..., tej chorej mentalności, nikt nie zmieni, dryfujmy dalej, szkoda, że nie można zmienić tej szalupy na inną,,,

    Odpowiedz
  • Żeby cukrzycę zlikwidować(2011-04-22 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    spóła Donek & Bronek, rozwaliła w proch polskie cukrownie.

    Odpowiedz
  • Czyli św pamięci Lech Kaczyński miał rację!!(2011-04-22 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał się z Nim zgodził a to oznacza że cała fałszywa PO oszukiwała dla celów propagandowych POlaków gdyż jako nowobogaccy chcieli nielegalnie budować pod nosem biednych drapacze chmur które zabrały by biedniejszym widok nieba.

    Oto Donaldze Tusku jak wychodzi Twoja zakłamana POlityka!

    Odpowiedz