Jankowski: Czas na zmiany w przepisach o Trybunale Konstytucyjnym

autor: Andrzej Jankowski08.12.2010, 03:00

Instancja, która poprawia prawo, sama wymaga reformy. Ustawa o trybunale jest przestarzała. Blokuje obywatelom drogę do skarg konstytucyjnych, zmusza do długiego czekania na terminy rozpraw

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • fon(2010-12-08 04:35) Zgłoś naruszenie 00

  Przede wszystkim sędziowie spoza korporacji prawniczych. Ktoś, kto nie potrafi przestrzegać zasady nemo iudex in causa sua nigdy nie powinien być sędzią. Nieorzekanie w sprawach, których wynik wpływa bezpośrednio na sytuację sędziego to standard nawet u ludów prymitywnych. Niestety jeszcze nie osiągnęliśmy takiego stopnia rozwoju cywilizacyjnego.

  Odpowiedz
 • POLKA(2010-12-08 07:13) Zgłoś naruszenie 00

  Nic dziwnego że jest ogromny bałagan w ustawie TK skoro wciąż każdy zmienia przepisy i każdy robi to aby były wygodne dla jego strony! więc mamy to co mamy czyli wielki Bałagan !!! poprostu powiecćie to ludziom ! TK wymaga zmian ale!! zaznaczćie że ; Wyłącznie przez osoby które Nareszćie! Naprawią Błędy. Osoby Mądre ! prośćiej mówiąc.

  Odpowiedz
 • Gość(2010-12-08 09:02) Zgłoś naruszenie 00

  Art. 79.1 Konstytucji RP mówi... Jednak dla TK jest ten art. 79.1 jest martwy.
  2 razy wysłałem skargi do TK dotyczące rażacego naruszenia Konstytucji RP przez wybrańców obywatelskiego narodu, TK nie zajął stanowiska w tych sprawach! TK informował mnie: proszę więcej nie pisać bo nie będziemy odpowiadać.

  Odpowiedz
 • Gościu(2010-12-08 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  Po to jest przymus adwokacki przy skardze do TK, żeby uniknąć takich ludzi jak "Gość", którym coś się wydaje

  Odpowiedz
 • lkj(2010-12-08 13:04) Zgłoś naruszenie 00

  wreszcie ktos sie za to bierze bo przeciez do TK idzie sie po sprawiedliwosc a co sie okazuje ze sprawiedliwosc lezy tylko po stronie rzadu a obywatele nigdy w TK nie maja racji jest to przykre ale prawdziwe Panie Prezesie prosze nas bronic i nie wybierac sedziow politycznych tylko takich ktorzy sobie zapracuja na ten stolek

  Odpowiedz
 • qwerty(2010-12-08 15:09) Zgłoś naruszenie 00

  "Nie jest tajemnicą, że przepisy o skardze konstytucyjnej skrojono tak, by ludzie nie zawracali głowy trybunałowi głupstwami".

  I o to chodzi nadal, przecież to oczywiste, że prawdziwy Polak będzie odwoływał się nawet od orzeczeń Sądu Ostatecznego.

  Panie Jankowski, bądź Pan realistą szersze otwarcie TK na skargi oznaczać będzie paraliż tej instytucji.

  Odpowiedz
 • Josiek(2010-12-08 19:28) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież jak US napadł na R. Kluskę ( Optimus)to w TVP profesor Wolniewicz powiedział Rzeplińskiemu by się zreformowali, on jednak uciekł do TK z H.F.P.CZ. Tam bronił swoich i robi to nadal w imieniu matki partii.

  Odpowiedz
 • Prawnik(2010-12-08 21:44) Zgłoś naruszenie 00

  Były prezes TK w wywiadzie prasowym zachęca SSN do szerszego interpretowania prawa a nie stosowania zgodnie z jego brzmieniem.Czy tego nauczył się w Trybunale Międzynarodowym. Nic dziwnego ,że ludzie skargi piszą na łamanie prawa przez sądy. W praworządnym kraju Obywatel powinien mieć pewność, ze w każdej sprawie stosowane będzie prawo a nie interpretacje zmierzające do obejścia tego prawa.

  Odpowiedz
 • Kamil(2010-12-18 21:21) Zgłoś naruszenie 00

  Sądziłem ,że mogę szukać pomocy w mojej trudnej i skomplikowanej sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym Polskim ewentualnie Europejskim. Myślę ,ze robiłem złudne nadzieje na uzyskanie pomocy w sprawie doprowadzenie mnie do utraty płynności finansowej i spowodowanie zadłużenia z przyczyn na które nie miałem żadnego wpływu.Z pokolenia na pokolenie rodzina moja uprawia chmiel .Uzbierało się tego 22ha .Już trzeci rok z kolei albo nie uzyskuję dochodu ,bo firma niedopłaciła za surowiec /umowa ustna/ aw ubiegłym roku skupiła niewielki % całej produkcji .Ponad 40 ton magazynuję, w b.r chmiel wzięto wypłaciła jedna z firm trochę kasy druga -milczy.wszystkiemu winien jest Skarb Państwa który wysprzedał prawie 100 % polskich browarów obcym koncernom ,które nie interesuje nasz surowiec scertyfikowany ,bardzo dobry jakościowo i najtańszy na świecie.minister wspomógł gospodarstwa dając 7500 euro pomocy nie patrząc czy ktoś uprawia 2ha chmielu ,czy 22ha i bez względu czy sprzedał chmiel i uzyskał dochód ,czy też nie i chmiel magazynuje.Prowadziłem gospodarstwo na wysokim poziomie .I może moja sytuacja byłaby lepsza gdyby nie feralny rok 2007 .wtedy gospodarstwo kolejno nawiedziły klęski 2gradobicia szkody 65 %,podcięcie ponad tysiaca krzaków przez huliganów,trąba powietrzna w drugiej połowie sierpnia powaliła 2,2 ha -załamana konstrukcja na pozostałych poukrecane odciągi ,linie ,słupy. Podczas zbioru ciągłe deszcze i oberwanie chmury spowodowały .przerwę w zbiorach o -kilka dni i utratę stabilności plantacji ,pękały słupy opadały w zalewiska wodne krzaki ,odciagi wychodziły z rozmokniętej ziemi odciągi wszystko się waliło.po tygodniu na niektórych plantacjach można było rozpocząć zbiór ciągnąć przyczepę dwoma ciągnikami.Tuż przy połowie zbioru spłonął ciąg technologiczny do suszenia chmielu /domniemanie podpalenia-piec był wygaszony /spłoneło część chmielu pozostałości nie miałem gdzie suszyć .Po tygodniu znalazłem suszarnię o takim dobowym przerobie i rozpocząłem dalszy zbiór .Połowa szyszek już była zepsuta a pod koniec ok .70% chmiel do suszarni woziłem non stop -60 km w jedna stronę .Koszty ogromne, odszkodowanie 3400zł za suszarnię i 160 zł umorzenia z ANR od której dzierżawię gospodarstwo.Gmina żadnej pomocy nie udzieliła .odbudowałem suszarni plantację przesadziłem na sadzonki wolne od chorób sponsorowane przez Heinekena ,wychodowane przez JUNG-Pułwy.Teraz kiedy wszystko mogło by się kręcić- krach, w ciągu jednego roku koszt uprawy ponad 500 000zł .Znalazłem ten portal ,bo już nie wiem co robić i piszę moze nie w temacie ale może ktoś życzliwy coś mi poradzi .Pisałem do Ministra,do Rzecznika i nic sądziłem ,że będę mógł szukać pomocy w innych instancjach ale jak widać nic z tego.Piszę niedbale ale nie jestem w stanie skoncentrować się.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane