Komentarz GP: Ważne jest zaufanie

autor: Daria Stojak18.03.2009, 03:00

Dobrowolne poddanie się egzekucji w umowie najmu okazjonalnego to odważny, ale też ryzykowny pomysł. Rozwiązanie takie rodzi niebezpieczeństwo nadużyć, zarówno właściciela, jak i najemcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • gwk(2009-03-18 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  Autorka stawia odważne tezy ale wiele wskazuje, że jeśli ma to zaledwie blade pojęcie o realiach.
  Żywiąc sympatię do młodej damy z całego serca życzę jej by kiedyś zmuszona sytuacją życiową musiała wynając swoje mieszkanie, którego zakup kosztwał ją i rodzinę wiele wyrzeczeń i spotkało ją na przykład to, że jej kontrahent zaprzestanie płacić jej czynsz bo np. straci pracę albo małżonka tegoż zajdzie w ciąże i zwiększą się tam potrzeby jego gospodarstwa domowego a autorka (wynamująca) chcąc niechcąc będzie musiała utrzymwać swojego lokatora (najemcę). Przypominam bowiem, że właściciela mieszkania (wynajmującego) obowiazujące prawo nie chroni w takiej sytuacji i gdy on nie będzie się wywiazywał ze swoich powinności względem wspólnoty mieszkaniowej albo spółdzielni straci swe mieszkanie.
  Mówienie zatem o ewentualnych "nadużyciach" jest i niestosowne i po prostu głupawe.

  Odpowiedz
 • azis(2009-03-18 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  U nas sprawa ochrony lokatorów jeast postawiona na głowie, zamiast skupić się na ochronie umowy o najem to lokatorowi gwarantuje sie, kosztem właściciela, miejsce do życia. socjalne obowiazki powinny należeć do Państwa, a pomoc w potrzebie od drugiego człowieka nie powinna być wymogiem ale dobroczynnością.

  Odpowiedz
 • Wyunajmujacy(2009-03-18 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce lokatora uważa się za "świętą krowę " jak w Indiach.
  Lokatorowi wszystko wolno - a właściciel ma cicho siedzieć i płacić za lokatora.
  Prawo "komuny" -jak coś masz to musisz oddać i podzielić się ale nie jest ważne czy to biedny czy cwaniak.
  Pani Aniu - jak się ma dobre serce to cenne ale nie można rozdawać cudzą własność. Może Pani rozdawać to co zarobiła i swoja własność ale nie cudze.
  Mieszkanie to "towar" krasnoludki je nie budują a nikt za darmo nie chce pracować !
  Proponuje aby Pani poszła do klasztoru - z tą swoja mentalnością jaka Pani
  w swojej wypowiedzi podaje. Prawo jest prawem i nie można podejrzewać wszystkich o nieuczciwość . Ten co kradnie - podejrzewa innych że tez tak będą robić !!! To do Pani

  Odpowiedz
 • wojtek(2009-03-22 21:40) Zgłoś naruszenie 00

  Twierdzenie dziś że banki sa instytucjami zaufania publicznego, gdy to one wpędziły cały świat w poważny kryzys - to twierdzenie odważne.
  Insynuowanie wynajmującym chęci manipulowania faktami, gdzie normą jest sytuacja gdy mając nawet nakaz eksmisji, latami nie można pozbyć się nie płacącego "najemcy" - no tego się nawet nie da określić.
  Młoda osobo - najpierw odrób lekcję, a potem się wymądrzaj.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane