« Powrót do artykułu

KE może zakwestionować nowy kodeks budowlany

Na takie niebezpieczeństwo zwraca uwagę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wątpliwości budzą propozycje dotyczące inwestycji celu publicznego.

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany
 • Projekt kodeksu wprawdzie rezygnuje z nich, jednak wprowadza – zdaniem MSZ – w stosunku do inwestycji celu publicznego, „szereg przepisów szczególnych, które ograniczają możliwość sądowej kontroli decyzji”.
statystyki

Komentarze (2)

 • autor(2016-11-10 07:29) Zgłoś naruszenie 00

  A jakie MSZ ma pojęcie o prawie budowlanym i procesie inwestycyjnym? A już rozumiem to tylko opinia :)

  Odpowiedz
 • kierownik robót elektrycznych(2016-12-15 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  Tutaj nie chodzi o MSZ tutaj chodzi o okolo 2 miliony nielegalnie wybudowanych instalacji elektrycznych i sanitarnych w budownictwie osob fizycznych czyli w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym. Inwestor ma obowiaze ustanowienia kierownika robot elektrycznych i sanitarnych z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi ale w gigantycznej skali ustanawia jedynie kierownika robot konstrukcyjno budowlanych ktory pelji funkcje kierownika budowy. W takim przypadku kierownik budowy w oświadczeniu o wykonaniu obiektu budowlanego zgodnie z projektem pozwoleniem na budowe i przepisami poswiadcza nieprawde art 271 kodeksu karnego czyli dokonuje przestepstwa skutowego co z kolei skutkuje tym ze decyzja pozwolenie na budowę jest z mocy prawa niewazna art 156 KPA przy milczacej zgodzie organu fikcji pozytywnego zalatwienia sprawy i niezgodnej z konstytucja RP. Takich nielegalnie wybudowanych domow moze byc w Polsce okolo 2 miliony a procedura legalizacyjna i oplata nie ulega przedawnieniu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!