« Powrót do artykułu

Sejm uchwalił nową ustawę o TK opartą na propozycjach PiS

Sejm uchwalił w czwartek nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym opartą na propozycjach PiS. Wcześniej posłowie odrzucili ponad 40 poprawek zgłoszonych przez opozycję. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Posłowie podczas bloku wieczornych głosowań w Sejmie

autor: Leszek Szymańskiżródło: PAP

Zgodnie z ustawą pełny skład Trybunału to co najmniej 11 sędziów.

statystyki

Komentarze (5)

 • Myślący(2016-07-07 14:59) Zgłoś naruszenie 187

  A jak nie będzie TK i zostanie uchwalone przez sejm prawo, że kolejne wybory odbędą się za 10 lat i to o ile będzie taka potrzeba i warunki? Kto skontroluje takie prawo i je unieważni, Pan Zmartwiony?

  Odpowiedz
 • zmartwiony(2016-07-07 14:11) Zgłoś naruszenie 1224

  Po co Polsce TK ? Znowu będzie orzekał w swojej sprawie. TK nie jest rozliczany przez nikogo. Po co ten urząd ?. Polakom przecież nie zależy by utrzymywać bezcelowe urzędy. Pierwsza izba tworzy prawo, druga szuka dziury w całym, prezydent znów bada mając prawo veta, a za 4 lata wszystkich rozliczają wyborcy za wyjątkiem TK. Zostałoby dużo pieniędzy w budżecie, sędziowie TK nie staliby ponad prawem i nie czuli by się bogami nierozliczanymi przez nikogo.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • baca(2016-07-07 18:26) Zgłoś naruszenie 59

  -Rzepliński już zabrnął w POlitykę i łamanie prawa (naciąganie) za daleko by się wycofać, a Zaradkiewicz to ofiara własnej uczciwości i profesjonalizmu prawniczego , który to łamanie prawa i Konstytucji nieopatrznie Rzeplińskiemu wytknął. Zemsta zawisłego od PO prezesa była sroga. Oto cala prawda i filozofia kłamstwa PZPR-owskiego w dużej części TK i jej prezesa . Swój honor ten pan podeptał w czerwcu rok temu Ustawą o TK , gdzie dla PO złamał Konstytucję manipulując Usta o TK na rzecz PO i wybrał dodatkowych sędziów z ich ramienia. Wstyd i dramat dla polskiego TK i Wymiaru Sprawiedliwości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!