« Powrót do artykułu

Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

Ostatni weekend spędziłem nad wodą. Uderzyły mnie dwie sprawy – pisze pan Piotr. – Po pierwsze, wcale nie wiem, czy to słuszne, że każdy, kto tylko chce, może wypożyczyć kajak, rower wodny, a nawet niedużą żaglówkę. Nikt nie pyta o umiejętności, a karta pływacka poszła w zapomnienie. To samo dotyczy quadów. Po drugie, powszechną praktyką jest żądanie pozostawienia dowodu osobistego w zastaw za wypożyczany sprzęt. Trudno jest przekonać pracowników wypożyczalni, że wystarczy, gdy spiszą dane. Czy są jakieś konkretne zasady wypożyczania sprzętu turystycznego i sportowego?

kajak, kajakarstwo, woda, lato

żródło: ShutterStock

Do prowadzenia większych jachtów potrzebne są już patent żeglarski lub patent sternika motorowodnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • I słusznie ...(2016-06-05 10:01) Zgłoś naruszenie 362

  ... po co utrudniać ludziom życie. I tak na całym świecie nie ma takich ograniczeń, nakazów i zakazów jakie są w Polsce. Polacy są narodem zaszczutym przez nadmiar aktów normatywnych.

  Odpowiedz
 • KKS(2016-06-05 13:46) Zgłoś naruszenie 202

  A czy do porządnego wys**nia się w kib*u też potrzebne są jakieś uprawnienia?

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-06-03 23:09) Zgłoś naruszenie 96

  Dobór wiosła do kajaka , a procesowa właściwość sądu - na sesję popularno-naukową , w tym temacie , też oczekujemy . Albo chociaż stanowisko alejajatollacha Rzęchlińskiego .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!