« Powrót do artykułu

Duda spotkał się z klubami ws. sytuacji wokół TK. "Prezydent próbuje szukać rozwiązania, które byłoby kompromisowe"

W trwającym ok. godzinę spotkaniu w Pałacu Prezydenckim dotyczącym sytuacji wokół TK wzięli udział szefowie klubów parlamentarnych: PiS - Ryszard Terlecki, PO - Sławomir Neumann, Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Nowoczesna - Ryszard Petru, PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, marszałek Sejmu Marek Kuchciński a także prezes TK Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat.

Szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska oraz szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim

autor: Jacek Turczykżródło: PAP

Szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska oraz szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim

statystyki

Komentarze (7)

 • Valdemort(2015-12-01 21:16) Zgłoś naruszenie 32

  rura zmiękła, jak impeachment się kłania - nie bój żaby, wpadek będzie co nie miara, fajfusie prezesa

  Odpowiedz
 • a(2015-12-01 19:47) Zgłoś naruszenie 25

  Jakie kompromisy, PO z PSL uprawiało politykę tyranistyczną

  Odpowiedz
 • Inspektor(2015-12-02 01:00) Zgłoś naruszenie 20

  ...I co POmyleńcy ,wczoraj Bronek Komor oświadczył, że wybór 5 sędziów przez poprzednią kadencje to był błąd POlityczny !! przed którym przestrzegał. Tak jak okradliście ludzie zatrudnionych od 15r życia ,pracujących w soboty i święta ponadustawowo ,w szkodliwych i nieb warunk pracy z wieku emerytalnego ,tak jak przyznawaliście Prezesom po 6 mln zł odprawy gdy reszta narodu głoduje ,tak nadal ujeżdżacie nie czując sie jak Potwornie capicie złodziejstwem.

  Odpowiedz
 • Warsz(2015-12-01 23:42) Zgłoś naruszenie 10

  Chcecie wiedzieć jak będzie Z 5-CIOMA SĘDZIAMI Trybunału Konstytucyjnego? Będzie tak: Większość sejmowa jutro (3.XII) wybierze 5 osób do uzupełnienia składu TK – razem będzie już 10 osób (poprzednio stary Sejm wybrał 3 +2). Prezydent przyjmie ślubowanie wybranych 5 osób, które automatycznie po ślubowaniu staną się sędziami Trybunału, czyli 3.XII. Nawet jeżeli Trybunał wyda orzeczenie (4.XII), że poprzednio były wybrane osoby (3+2) zgodnie z Konstytucją, to i tak te osoby NIE ZOSTANĄ sędziami TK, ponieważ już wcześniej (3.XII po południu albo wieczorem) ślubowanie złożyło 5 INNYCH OSÓB! Potwierdzi to orzeczenie Trybunału z dnia następnego – 4.XII, a orzeczenie to będzie obowiązywało OD DNIA OGŁOSZENIA (nie wcześniej niż 4.XII), a nie od dnia POPRZEDNIEGO – 3.XII > PRAWO NIE MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ! I to właśnie będzie koniec zabawy POmywaków w politykę w myśl przysłowia: „Jeżeli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz”! Główna zasada Trybunału: "Istnieje domniemanie zgodności z Konstytucją uchwalonego i wprowadzonego w życie aktu prawnego dopóty, dopóki Trybunał nie stwierdzi niezgodności tego aktu z Konstytucją". Takie orzeczenie Trybunału obowiązuje od dnia OGŁOSZENIA, a nie od dnia obowiązywania zakwestionowanego aktu prawnego. Dzięki takiej "wykładni" akt prawny niezgodny z Konstytucją jest z nią zgodny od dnia wejścia w życie do dnia ogłoszenia orzeczenia Trybunału. Przykładów zgodności z Konstytucją aktów prawnych, które jednak okazują się niezgodne z Konstytucją jest całe multum! Oto niektóre przykłady działania Trybunału „w interesie obywateli”: Wstrzymał lustrację sędziów i kadry wyższych uczelni. Wstrzymał wykup mieszkań za symboliczną złotówkę. Stwierdził, że kobiety i mężczyźni mają pracować do 67 roku życia. Usankcjonował złodziejstwo dokonane na OFE. W grudniu 2012 zaklepał złodziejską „waloryzację kwotową” emerytur uchwaloną 13 stycznia 2012 r. Teraz może odwołać Prezydenta, a nawet jak oświadczył w 2011 r. Prezes Trybunału ten Trybunał może zdelegalizować partię polityczną. A jutro lub pojutrze zechce zdelegalizować obywateli! Takich opinii dorobił się Trybunał swoją „pracą”. Aby takim przypadkom zapobiec w przyszłości, proponuję: PODSTAWOWĄ ZASADĄ KONSTYTUCYJNĄ powinno być to, iż ŻADEN akt prawny nie wejdzie w życie, dopóki Trybunał Konstytucyjny nie uzna go za zgodny z Konstytucją! Dopiero wtedy będziemy żyć w państwie prawa!

  Odpowiedz
 • cd(2015-12-01 22:03) Zgłoś naruszenie 01

  Trybunał Konstytucyjny w obecnej formie jest zbędną Instytucją pasożytniczą manipulującą Władzą i Prawem-należy pilnie ZLIKWIDOWAĆ GO. Funkcję Trybunału powinna przejąć specjalnie utworzona Izba Konstytucyjna Sądu Najwyższego z obowiązkiem kontroli wszystkich ustaw i uchwał Sejmu, Senatu oraz Dekretów Prezydenta, którego należy Konstytucyjnie wyposażyć w takie prawo.

  Odpowiedz
 • Pijarowe zagranie PIS-owczyków (2015-12-01 22:39) Zgłoś naruszenie 00

  Prezydent pochyli się nad problemem ... powiadają kancelaryjne KŁAPAKI Jest takie polskie przysłowie: "CZEKAJ TATKA LATKA, A KOBYŁĘ WILCY ZJEDZĄ"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Serwisy Tematyczne