« Powrót do artykułu

Zmiany w egzekucji komorniczej: Groza, której nie będzie

Początek roku był okresem intensywnych prac legislacyjnych nad wieloma istotnymi zmianami w przepisach regulujących sądowe postępowanie egzekucyjne, zarówno w kodeksie postępowania cywilnego, jak i w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 231, poz. 1376 ze zm. – dalej: u.k.s.e.). Kierunek tych zmian dowodzi, że ustawodawca dostrzega problemy trapiące ten obszar funkcjonowania państwa.

testament, dokument

żródło: ShutterStock

Na zakończenie autor postanawia wprowadzić element grozy, rysując czarny – jego zdaniem realny – scenariusz dla członków prezydium Krajowej Rady Komorniczej, którzy popierali projekt ustawy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • dluznik nie dluznik ofiara systemu(2015-05-21 08:13) Zgłoś naruszenie 11

    omijanie prawa przed egzekucjami to jest plaga - wierzyciele prowadza sprawy sadowe o rzekome naleznosci , a bledy proceduralne i korupcja zalawia niby dluznikow na cacy! - przestepczosc w wykonaniu komornikow to w wiekszosci naciski z gory naciski hochsztaplerow - wyciagajacych kazdy grosz , ktory im sie uda prawnie czy bezprawnie - to wierzycieli czyli pseudo wierzycieli nalezaloby karac w 80 procentach wierzytelnosci sa wymyslone!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!