Nie tylko Polska: Zobacz, jak w innych krajach wygląda obowiązek meldunkowy

Pomysły, aby w Polsce znieść meldunek, pojawiają się od lat. Ostatnio rząd forsuje wersję, aby taką zmianę wprowadzić od 2016 roku, chociaż aby weszła w życie, trzeba byłoby zmienić ponad setkę innych ustaw i rozporządzeń - jest on niezbędny między innymi podczas wyborów, zapisu do szkoły czy planowania budżetów samorządów. Od kilku lat w Polsce nie istnieje na szczęście obowiązek meldunkowy na pobyt do trzech miesięcy w danym miejscu, również ośrodki wczasowe i sanatoryjne nie muszą meldować turystów i kuracjuszy. ale zmieniając miejsce pobytu na dłużej, mamy 30 dni na dopełnienie obowiązku meldunkowego. Jednak takie rozwiązanie wprowadziła nie tylko Polska- zobacz, w jakich jeszcze krajach UE trzeba się meldować.

Bułgaria

żródło: ShutterStock

Bułgaria - meldunek w MSW

W Bułgarii należy zameldować się w miejscu pobytu w ciągu 5 dni od przekroczenia granicy. Można to zrobić w urzędzie paszportowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Osoby zatrzymujące się w domu prywatnym, hotelu pracowniczym lub studenckim muszą zameldować się na własną rękę, hotele zrobią to za nich.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!