« Powrót do artykułu

SN: poszkodowani przez największe firmy mogą liczyć na ochronę w sądach. Ruszą pozwy za Amber Gold?

Sąd Najwyższy dał jasny sygnał: poszkodowani przez największe firmy mogą liczyć na ochronę w sądach. To daje nadzieję wierzycielom Amber Gold.

sąd, sędzia, młotek

żródło: ShutterStock

daniem wielu prawników nieprecyzyjne przepisy powodowały, że sądy nagminnie odrzucały pozwy zbiorowe w sprawach najbardziej bulwersujących opinię publiczną.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Podstawy prawa(2015-02-02 06:13) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkim krytykującym powyższe orzeczenie polecam studia prawnicze.Na pierwszym semestrze,pierwszego roku,na przedmiocie podstawy prawoznawstwa omawia się reguły wykładni prawa.Zgodnie z tymi regułami,jeżeli wynik wykładni językowej jest absurdalny,należy się odwołać do wykładni celowościowej.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-30 10:24) Zgłoś naruszenie 00

  SN łże , umówmy się .

  Odpowiedz
 • trynkiewicz(2015-01-30 10:38) Zgłoś naruszenie 00

  teraz każdy oskarżony co mu zarzucono złamanie prawa powie, że prokurator potraktował przepisy kodeksu karnego zbyt dosłownie a tak nie można, bo Sąd Najwyższy zakazał i nie można za to skazywać; to orzeczenie SN to chyba jakiś żart; czy oni tam wiedzą, że w sądach bada się dokładnie każde znamię przepisu karnego jak jest zapisane w ustawie i czy ewentualnie zostało wypełnione czyimś zachowaniem i za to ludzie idą do więzienia; posr.ło ich tam całkiem

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-02-02 15:47) Zgłoś naruszenie 00

  Towarzysz jajcarz zapewne do tego pierwszego roku się ograniczył , bo nie kuma różnicy pomiędzy procedurą , a procederem .
  I kota ogonem "do góry" wyobraca .

  A jaką ochronę mają ludzie w sądach , to polecam zwrócić się do tych , których sądy pookradały .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!