Studia prawnicze to nie tylko teoria. 5 przykładów zajęć praktycznych

W powszechnym przekonaniu studia prawnicze dostarczają wiedzy teoretycznej. Problem zaś jest z praktyką. Absolwent po 5 latach nauki co prawda – o ile pilnie się uczył – zna przepisy, ale nie potrafi ich zastosować. Nie mówiąc już o czynnościach, których wymaga się od prawników, a nie opierają się jedynie na napisaniu pisma procesowego. Weryfikacja oferty dydaktycznej choćby Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego pokazuje, że jeśli tylko student chce więcej dowiedzieć się o praktycznym wymiarze zawodu, który miałby w przyszłości wykonywać – to ma taką możliwość.

żródło: ShutterStock

Któż nie marzył o zobaczeniu rozkładających się zwłok? Zajęcia z medycyny sądowej dla wielu osób okazały się ciekawym doświadczeniem, a dla innych – przestrogą przed wybraniem danej ścieżki zawodowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ....muszki, będzie wiosna....(2014-11-10 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    A po ukończeniu studiów prawniczych okazuje się, że otrzymujemy według naszego ukochanego państwa... człowieka bez żadnych kwalifikacji zawodowych, który w zakresie możliwości bycia prawnikiem ma uprawnienia jak absolwent trzech klas szkoły podstawowej. A może nawet i jednej, jeśli ten nauczył się podpisywać.
    W dodatku podobno są to studia zupełnie zbędne, bo ponoć wszystkiego uczy się na 3-letniej aplikacji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!