« Powrót do artykułu

Można wybudować spalarnię pomimo sprzeciwu mieszkańców

Obywatel nie zakwestionuje decyzji gminy, jeśli nie udowodni, że ma interes prawny do jej zaskarżenia. Sama negatywna opinia mieszkańca o planowanej inwestycji nie wystarczy. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Fabryka

żródło: ShutterStock

Samorząd przekonywał, że zagrożenia nie ma. Powołał się na raport, z którego wynika, że planowane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia standardów jakości środowiska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • POLKA(2014-10-27 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    my zyjemy w czasach feudalny ch - bo tak postepuja urzednicy z Polakami! A w Naczelnych Sadzie Administracyjnym to urzeduja same POmulki!!!
    nie urzednik ma decydowac o tymco chca i maja mieszkancy tylko MIeszkancy decyduja i prosze POwywalac urzednikow, ktorzy znajduja prace w Warszawie, a wyniesli kompleksy chlopow z najbardziej zabitych dechami wsi i nie zawsze Polskich!!!

    to my placimy podatki, a wy musicie nas sluchac !!! nie zyc w swoich koltunskich kompleksach - po to jestescie powolani przez Obywateli aby ustawy przestrzegac i na nasza korzysc dzialac! a jak nie to zmiana zawodu sie kroi!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!