« Powrót do artykułu

Posłowie chcą wydłużyć termin ważności starych kart parkingowych dla niepełnosprawnych

Karta parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby z niepełnosprawnością do parkowania na "kopertach"; jest wydawana osobie lub placówce związanej z niepełnosprawnymi. Można ją otrzymać tylko na podstawie orzeczeń wydawanych przez Powiatowe lub Miejskie Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej

żródło: ShutterStock

Stare karty miały obowiązywać do końca listopada

statystyki

Komentarze (4)

 • fanbogo(2014-10-25 10:00) Zgłoś naruszenie 00

  Wysyłajcie do Rzecznika Praw Obywatelskich, nawet pocztą elektroniczną skargi na zmianę przepisów w nowej Ustawie. Ja dodatkowo dołączyłem moje orzeczenie o niepełnosprawności. Wysyłajcie i Pocztą Polską (polecony za potwierdzeniem odbioru). Inaczej jak nic sami nie zrobicie, to i taki Rzecznik Praw Obywatelskich wam w niczym nie pomoże!.

  Odpowiedz
 • KazzimierzB(2014-10-17 13:21) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna Redakcjo!

  Dlaczego media w Polsce nie informują, że w związku z nową Ustawą, tracą dosłownie wszyscy inwalidzi dotychczasowe uprawnienia do korzystania z kart parkingowych?

  Odpowiedz
 • Joanna(2015-01-23 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  A co z osobami, które gdzie indziej mieszkają a gdzie indziej są zameldowane. Np mieszkają u rodziny, która się nimi opiekuje lub pracują poza miejscem zameldowania np w zakładach pracy chronionej. One muszą po złożenie wniosku i odbiór karty odbyć podróż do miejsca zameldowania.
  A jak mieszkają np w Przemyślu a zameldowani są w Szczecinie ??? "Fajne" przepisy.!!! Wprowadzono to rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej(??? -taka nazwa ministerstwa - kuriozum) i myślicie, że to ich obchodzi . Skąd!!! Wysłałam e-maila w tej sprawie do tego ministerstwa ponad miesiąc temu i 0 odpowiedzi . Do RPO ponad 4 miesiące temu i też nic. Wszyscy maja niepełnosprawnych w " głębokim poważaniu" Nawet podałam kilka sposobów naprawienia tego bubla. Np. pośrednictwo urzędów jak to ma miejsce w przypadku dowodów osobistych ( wymaga oddzielnego rozporządzenia) lub też najprostszy- zmiana w rozporządzeniu istniejącym przez wskazanie takich unormowań w tym zakresie jak są w ustawie dotyczących uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności i legitymacji. Nawet mogłabym tym" zapracowanym" urzędnikom przedstawić projekt takiej zmiany w jednym zdaniu "załatwiającej" ten problem, żeby nie musieli przeprowadzać osobiście ciężkiej i absorbującej czas i potencjał intelektualny pracy myślowej. Ale nikt się do mnie nie odezwał wiec nie będę pisała na Berdyczów.
  Taka dygresja - niepełnosprawny nie musi być trudnosprawnym ( neologizm) umysłowo i nie wykształconym obywatelem , Nie chce pomocy na siłę ale pragnie żeby nie utrudniano mu życia. Pomyślcie o tym biurokraci ! Ja tez byłam osobą sprawną fizycznie.

  Odpowiedz
 • Mieczysław W.(2015-07-09 22:55) Zgłoś naruszenie 00

  Cały problem z kartami parkingowymi to po prostu, znowu po paru miesiącach nikt nie będzie egzekwował ich, będzie tak jak dotychczas..."bezhołowie"!? Prawdopodobnie chodzi o wyciągniecie niepełnosprawnym z kieszeni dodatkowych pieniędzy. To będzie tak jak bezkarnie kierowcy "gadają przez komórki" w czasie jazdy! Chyba, że uda się zmienić mentalność Polaków!?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!