« Powrót do artykułu

Komu przysługuje adwokat z urzędu?

Konstytucja RP gwarantuje każdemu, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, prawo do adwokata we wszystkich stadiach postępowania. Osoba ta może osobiście wybrać obrońcę bądź na zasadach określonych w ustawie korzystać z obrońcy z urzędu. Kto zatem i kiedy może ubiegać się o przyznanie adwokata z urzędu?

prawo, sąd

żródło: ShutterStock

Kto i kiedy może ubiegać się o przyznanie adwokata z urzędu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • wjw(2013-10-09 10:18) Zgłoś naruszenie 11

  Za to pełnomocnikom z urzędu konstytucja RP nie gwarantuje godziwego wynagrodzenia.

  Odpowiedz
 • Do wjw(2013-10-09 12:49) Zgłoś naruszenie 10

  Skoro tak się nie podoba finansowo, to się tak kurczowo nie trzymać tego pełnomocnictwa. Niech sobie magistrowie za te pieniądze dorobią. Może dla nich będzie aż zadość.

  Odpowiedz
 • ja(2013-10-09 15:32) Zgłoś naruszenie 00

  Na pewno za 60 zł + VAT przez 3 lata sobie dorobią, że ho ho. A poza tym, nikt magistrom nie broni zdać prostego egzaminu (nie muszą nawet aplikacji robić), drzwi do zawodu (obrotowe obecnie) próbuje się wywarzać, a bardziej otworzyć się nie da. Za obecne stawki, to nawet maturzysta nie chciałby pracować - a moi klienci z urzędu za tyle to nawet z łóżka nie wstają.

  Odpowiedz
 • ekonomista(2013-10-09 21:11) Zgłoś naruszenie 00

  Do 3
  No to tym bardzie powinniście lobbować za tym, żeby się pozbyć takiej uciążliwości. Wam nie pasuje, ale może ktoś się schyli po te 60 zł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!