« Powrót do artykułu

Kobieca fala w samorządach prawniczych

Korporacje prawnicze uchodzą za bastiony konserwatyzmu. Uznawane są za typowo męski świat, bo władzę sprawują głównie mężczyźni. Ale to się zmienia.

Słaba płeć we władzach korporacji

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Słaba płeć we władzach korporacji

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Gość(2013-06-07 10:04) Zgłoś naruszenie 10

  A ja zauważyłem, że niestety feminizacja oznacza zazwyczaj również pauperyzację zawodu. Spójrzmy proszę na notariusz: w latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych zawód ten wykonywały prawie wyłącznie kobiety (niski prestiż, niskie zarobki). Potem do zawodu który zaczyna wiązać się z dobrymi zarobkami i estymą zaczynają wchodzić głównie mężczyźni i proporcje się odwracają. Teraz (można sprawdzić po nowo otwartych kancelariach), kiedy zarobki notariuszy spadają na łeb i szyję, a państwo (np. w osobie min. spr.) cały czas stara się notariuszy obrazić, znowu zawód zaczyna się feminizować...

  Odpowiedz
 • natan(2013-06-07 11:51) Zgłoś naruszenie 10

  notariat należy zreformować, ograniczyć, znaczną część tego co robią notariusze mogą robić adwokaci, tak np jest w Izraelu i jest dobrze.

  Odpowiedz
 • +(2013-06-08 15:01) Zgłoś naruszenie 10

  Mężczyźni powinni rodzić dzieci ( ustanowić takie prawo) ,wówczas będzie tak jak chcą feministki .Jak równość to równość.

  Odpowiedz
 • ManInTopHat(2013-06-09 17:43) Zgłoś naruszenie 10

  Dokładnie tak jest, prawnik staje się babskim zawodem. Przyczyna jest prosta: mężczyzna realizuje się kiedy działa i odnosi efekty, a kształcenie na studiach prawniczych polega na siedzeniu i gadaniu o tym co napisane w ksiażce. To po prostu się dłuży. W mojej uczelni wszystkie zajęcia łącznie z ćwiczeniami odbywają się w formie wykładu, czuję się ospały, zdołowany, studia zwyczajnie demotywują, powinny trwać maksymalnie 3 lata.

  Odpowiedz
 • nalezy(2013-06-08 02:11) Zgłoś naruszenie 00

  Notariat powinien byc panstwowy! byloby mniej przekretow moze! kiedys tez byly, ale nie tak nagminnie! ale ogolnie rzecz obsrwujac, adwokaci to u nas grupa ludzi przewaznie bez amicji i honoru! czy to kobieta, czy mezczyzna nie dostaja do piet poprzedniego pokolenia , a juz ci dzisiejsi mlodzi, to strach pomyslec, ze tacy zostana i jeszcze gorsi pewnie beda!

  Odpowiedz
 • Adwocaus feminus(2013-06-08 11:03) Zgłoś naruszenie 00

  Im więcej kobiet, tym lepiej. Ale mądrych. I nic na sile, bo jak bedą parytety to moze byc pełno pań słupów, byle tylko wypełnić normy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!